4 zabiegi kosmetyczne najlepsze na jesień

Latem nasza skóra jest otulana promieniami słońca i nawet bez wielu zabiegów kosmetycznych, może być pełna blasku. Niestety wraz ze zmieniającą się pogodą, chłodem, wiatrem i wilgocią, aura przestaje być korzystna. Cera bardzo łatwo się przesusza, wygląda na zmęczoną.

 

Jeśli chcemy, by skóra była gładka i zdrowa, trzeba włożyć w to wiele wysiłku. Na szczęście z pomocą przychodzą zabiegi kosmetyczne, które można przeprowadzić w dobrych salonach kosmetycznych. Które z nich będą najodpowiedniejsze na jesień?

Wśród wielu profesjonalnych zabiegów, są i takie, które nie tylko można przeprowadzić na jesień, ale ich wykonanie latem lub zimą jest odradzane. Przykładem jest laserowe zamykanie naczynek. Chodzi tutaj o pozbycie się popularnych pajączków. Wykorzystanie lasera jest skuteczną i bezpieczną metodą. Po tym zabiegu nieestetyczne czerwone żyłki na twarzy i ciele znikają! Jak to działa? Światło lasera sprawia, że naczynia krwionośne się obkurczają. Hemoglobina pochłania energię świetlną i od wewnątrz ingeruje w ściany naczyń. Ekspozycja na bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury jest odradzana przez zwiększoną wrażliwość skóry.

Ten zabieg wykonuje się w różnych porach roku, ale jesień będzie najlepsza. Podobnie jak w poprzednim zabiegu kosmetycznym, nie poleca się wystawiać skóry na promienie słoneczne. W największym uproszczeniu mikrodermabrazja polega na złuszczaniu naskórka odpowiednimi głowicami diamentowymi lub korundowymi. Po zabiegu na skórze nie ma zrogowaciałej warstwy, przez co wygląda zdrowiej i jest delikatna w dotyku. Jednocześnie staje się bardziej wrażliwa na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, więc warto stosować kremy z filtrem UV.  Mikrodermabrazja to idealna propozycja jesiennego zabiegu, który działa ujędrniająco i odmładzająco! Poleca się ją przy kłopotach z trądzikiem, zaskórniakami, bliznami potrądzikowymi i rozszerzonymi porami.

To przykład kolejnego zabiegu kosmetycznego, na którego wykonanie jesień będzie najodpowiedniejszym okresem. Tutaj również ekspozycja na promieniowanie UV jest niewskazana przez zwiększoną wrażliwość skóry. Peeling kwasami pozwoli na usunięcie starego naskórka. Wszystkie zmarszczki i przebarwienia będą mniej widoczne. Jego zaletą jest to, że skóra zostaje pobudzona do wzmożonej produkcji kolagenu, co z kolei sprzyja wygładzaniu zmarszczek. Ponieważ złuszczanie naskórka może trwać kilka dni, nie można zapominać o intensywnym nawilżaniu skóry po zabiegu.

Jesień to odpowiedni czas na przygotowanie skóry na jeszcze bardziej surowe warunki pogodowe. Zimą cera będzie musiała radzić sobie z mrozem i silnym wiatrem. Intensywniejsze nawilżanie i odżywianie skóry, powinno stanowić podstawę codziennej pielęgnacji. Warto już teraz dodatkowo ją wspomóc. Dlatego kolejnym wskazanym zabiegiem kosmetycznym na jesień jest mezoterapia Poprzez odpowiednią kompozycję składników, w stosowanych do tego preparatach, regeneruje i głęboko odżywia skórę. Mezoterapia igłowa oznacza wstrzyknięcie w głąb skóry koktajli odżywczych, w których są związki o działaniu regenerującym i odżywczym. Jest w nich również kwas hialuronowy. Z kolei Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje zachodzące w komórkach skóry zjawiska fizyczne. Po działaniu impulsów elektrycznych błona komórkowa lepiej przepuszcza składniki odżywcze, wtedy też dostaje się ich w głąb skóry najwięcej.