5 zabiegów regeneracyjnych, dzięki którym włosy odzyskają blask

Włosy bardzo łatwo można uszkodzić. Farbowanie, suszenie, prostowanie, wystawianie na działanie promieni słonecznych. Nie jest to szczególnie korzystne. Bardzo szybko tracą blask, łamią się i rozdwajają. Na szczęście jest szereg zabiegów regeneracyjnych, które bardzo szybko pomogą przywrócić włosom ich dawną kondycję.

 

Kiedy włosy są już bardzo zniszczone, żadne maseczki, odżywki ani inne domowe zabiegi nie będą w pełni skuteczne. Dlatego też, zamiast załamywać ręce, najlepiej odwiedzić dobry salon fryzjerski, gdzie profesjonalista doradzi, który zabieg mógłby okazać się skuteczny. Jakie zabiegi regeneracyjne są najpopularniejsze?

Sauna na włosy

Od paru lat saunę parową uważa się za najlepszą kosmetyczkę! Nie tylko korzystnie działa na cerę, ale również na nasze włosy. Najpierw fryzjer myje dokładnie włosy. Następnie nakłada na nie odżywczy preparat lub odżywkę, a później siada się pod specjalną kopułą, gdzie wytwarza się para o temperaturze 40 stopni. W trakcie tego zabiegu łuski włosa się otwierają, a wszystkie związki aktywne, jakie znajdują się w preparacie odżywczym. Sauna będzie nie tylko poprawiać stan włosów, ale również ukrwienie skóry.

Ten zabieg kojarzy się głównie z prostowaniem, ale jest to jedynie efekt uboczny, bo podstawowym zadaniem keratyny jest właśnie regeneracja. Poleca się to przy bardzo zniszczonych włosach, na przykład na skutek rozjaśniania, czy farbowania. W trakcie zabiegu nakłada się preparat zawierający keratynę, a następnie prostuje włosy wysoką temperaturą. Ponownie łuski się otwierają, a keratyna wnika do wnętrza włosa.

To jedna z nowocześniejszych metod. Olaplex to seria preparatów, które teoretycznie można zastosować w domu, ale lepiej powierzyć swoje włosy specjalistom, którzy wiedzą, jak prawidłowo je aplikować. Regeneracja Olaplex będzie trafnym wyborem dla osoby chcącej zapobiec rozdwajaniu i łamaniu, a która nie chce przy tym rezygnować z takich zabiegów jak koloryzacja. Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu i utrzymują się przez kilka tygodni.

Ten zabieg przebiega nieco inaczej. Regeneracja Kevin Murphy przede wszystkim polega na odżywieniu skóry. Jeśli skóra jest słabo ukrwiona i nieodżywiona, to nie można spodziewać się, że włosy takie właśnie będą. Dzięki temu zabiegowi oddziałuje się na skórę – oczyszcza ją z martwego naskórka i nawilża. Cebulki włosów są przez to mocne, podobnie jak włosy, które rosną pełne blasku.

Zabiegi na podczerwień

Część osób wybiera zabiegi regenerujące, w których stawia się na działanie podczerwieni. W trakcie wykonywania zabiegu korzysta się z pielęgnicy, czyli prostownicy, która emituje ultradźwięki i podczerwień. Po umyciu włosów na każde pasmo nakłada się odżywczy preparat. Następnie podczerwień rozgrzewa wnętrze włosa, a niego zewnętrzną powierzchnię. Ma to tę zaletę, że zabieg nie wysusza włosa. Promieniowanie sprzyja tworzeniu się połączeń między aminokwasami, a ultradźwięki zamieniają wodę w gaz, który dostaje się do włosa.