Co to jest i jak działają stymulatory tkankowe?

Skóra wyglądająca młodo i zdrowo jest marzeniem wielu osób. Niestety wraz z wiekiem coraz trudniej o satysfakcjonujący efekt, a przynajmniej wtedy, kiedy ograniczamy się do pielęgnacji w warunkach domowych. Na szczęście w ofercie gabinetów kosmetycznych pojawia się coraz więcej zabiegów, dzięki którym można poprawić koloryt skóry, zwiększyć jej elastyczność i zredukować zmarszczki. Jednym z innowacyjnych zabiegów, z jakimi możemy się spotkać, jest ten, w którym stosuje się stymulatory tkankowe. O co w tym chodzi?

O stymulatorach możemy usłyszeć coraz częściej. Rośnie też popularność zabiegów z ich udziałem, a kolejne gabinety kosmetyczne włączają je do swojej oferty. Zanim jednak zapiszemy się na wizytę, powinniśmy wiedzieć, co to właściwie jest i jakie efekty można uzyskać.

Stymulatory tkankowe – co to takiego?

Zacznijmy od zdefiniowania tego pojęcia. Stymulatory tkankowe to inaczej specjalistyczne preparaty odpowiedzialne za odbudowę struktury skóry. Oddziałują na poszczególne komórki, dzięki czemu usprawnia się synteza elastyny i kolagenu, ale nie jest to ich jedyna zaleta. Działają wielopłaszczyznowo na skórę i pozwalają zapobiegać problemom, z jakimi się borykamy. Każdy z preparatów może mieć inny skład, a tym samym inne działanie. W ich składzie znaleźć można m.in. aminokwasy, kolagen, kwas hialuronowy i wiele innych. Jednak nie musimy się przejmować tym, że nie wiemy, co wybrać, bo to kosmetyczka zdecyduje, który preparat sprawdzi się w naszym przypadku.

Jakie są efekty zabiegu?

Stymulatory tkankowe mogą być odpowiedzią na wiele kłopotów ze skórą. Przede wszystkim docenia się je przez fantastyczne właściwości odmładniające. Potrafią zredukować zmarszczki, w tym także te większe, z którymi walka jeszcze niedawno wydawała się niemożliwa. Oprócz tego zwiększają jędrność i elastyczność skóry, wspierają walkę z trądzikiem różowatym, redukują blizny i cienie pod oczami. Zaleca się je również przy skórze odwodnionej, która szybko może uzyskać optymalne nawilżenie.

Dla kogo zabieg?

Patrząc na to, jak szerokie jest działanie stymulatorów, łatwo się domyślić, że mogą być atrakcyjną propozycją dla dużej grupy osób. Skorzystać z niego mogą zarówno młode osoby, jak i te z cerą dojrzałą. Wskazaniem są kurze łapki, cienie pod oczami, utrata owalu twarzy, czy zmarszczki. Stymulatory tkankowe możemy wziąć pod uwagę, kiedy chcemy odmłodzić skórę, ale też wtedy, kiedy chcemy poprawić jej ogólną kondycję. Tuż po zabiegu zauważymy lepsze nawilżenie i odżywienie skóry. Poprawi się też jej koloryt.

Podobnie jak mezoteriapię igłową zabiegi wykonuje się z użyciem igły, co budzi wątpliwości u osób obawiających się bólu. Jednak nie ma tu dłuższej serii zabiegów, co ma miejsce przy mezoterapii, a to duży plus.

Chociaż zabieg uważa się za względnie bezpieczny, jest kilka przeciwwskazań. Z pewnością nie powinny się na niego decydować kobiety ciężarne i karmiące piersią. Tak samo przeciwwskazaniem będą choroby autoimmunologiczne, aktywne infekcje i alergia którykolwiek składnik preparatu.