Czy prostowanie włosów bez prostownicy jest możliwe?

Czy prostowanie włosów bez prostownicy jest możliwe?

Idealnie gładkie i proste włosy wyglądają bardzo elegancko. Jednak codzienne stosowanie prostownicy bardzo przesusza włosy. Są one słabe, łamliwe i tracą blask. Nic więc dziwnego, że niejednokrotnie zastanawiamy się, czy prostowanie włosów bez prostownicy jest możliwe.

Z pewnością alternatywą dla prostownicy będzie keratynowe prostowanie włosów i inne profesjonalne zabiegi fryzjerskie. Jeśli mamy wątpliwości, czy takie zabiegi są dla nas dobrą propozycją, to wystarczy, że zawierzymy naszemu fryzjerowi. Oceni stan naszych włosów i wybierze taki zabieg, który będzie im służyć. Załóżmy jednak, że chcemy znaleźć skuteczną metodę na prostowanie włosów bez prostownicy w warunkach domowych, co wtedy mamy do wyboru?

Nanoplastia proteinowa

Nanoplastia jest jednym z zabiegów fryzjerskich, który nie tylko prostuje włosy, ale je odżywia. No i możemy go wykonać w domu! Kluczem są pozyskiwane z komosy ryżowej proteiny. Najpierw się je hydrolizuje, aby uzyskać formę płynną, a następnie dodaje do kosmetyków. Składnik ten wnika do wnętrza włosów. Regenerują, intensywnie nawilżają i wygładzają powierzchnię. Możemy włosy suszyć i nadać im kształt. Wystarczy sięgnąć po odpowiednią linię kosmetyków jak Placenta Life Nutri Quinna, dobry grzebień i suszarkę do włosów.

Metoda suszenia ma znaczenie

Poza droższymi kosmetykami do nanoplastii w drogerii znajdziemy szereg tańszych produktów. Są dostępne w zasadzie w każdym sklepie. W przypadku kiedy posiadamy dość kręcone włosy, raczej nie zauważymy spektakularnych rezultatów, ale jeżeli chcemy jedynie trochę wyprostować włosy, mogą być wystarczające. Aby uzyskać lepsze efekty, musimy po rozprowadzeniu kosmetyku odpowiednio suszyć włosy. Co to znaczy? Nie rozdmuchujemy włosów. Czesząc włosy grzebieniem, suszymy włosy posuwistym ruchem od góry do dołu. Pamiętajmy przy tym, dlaczego chcemy zrezygnować z prostownicy – redukujemy gorącą temperaturę. Dla naszych włosów bezpieczniejsze będzie zimne powietrze, które nie tylko nie niszczy włosów, ale sprawia, że łuski się domykają.

Ziołowe prostowanie włosów bez prostownicy

Jeśli marzymy o prostych włosach, a nie mamy przy tym dużych funduszy na kosmetyki, sięgnijmy po to, co dała natura. Tanio, skutecznie i bez konserwantów. Jednym z produktów, jaki może nam pomóc, jest szałwia. Wystarczy, że zaparzymy dwie lub trzy torebki w litrze wody, a po wystudzeniu zrobimy płukankę. Szałwia sprawi, że nasze włosy będą prostsze, ale jednocześnie nieco ciemniejsze. Oznacza to, że osobom z jasnymi włosami raczej się tego nie poleca.

Odżywcze oleje

Innym produktem spożywczym, jaki przychodzi nam z pomocą, jest olej kokosowy, sezamowy bądź oliwa z oliwek. Któryś z nich wystarczy podgrzać trochę i nanieść na skórę głowy i włosy. Delikatnie masujemy, przeczesujemy i zawijamy włosy w gorący ręcznik. Zostawiamy go na około pół godziny, po czym zmywamy olej szamponem. Włosy będą gładkie i proste, ale uwaga – jeśli mamy cienkie włosy i z tendencją do przetłuszczania, to nie będzie metoda dla nas.