Czy warto zrobić próbny makijaż ślubny?

Ślub jest najważniejszym dniem w życiu i wszystko powinno być idealne. Panna Młoda powinna błyszczeć, ma być najpiękniejsza. Planując własny ślub, musimy zwrócić uwagę nie tylko na suknię ślubną, ale równie na fryzurę i makijaż. Zastanówmy się, czy warto zdecydować się na próbny makijaż ślubny, czyli taki, który wizażystka wykona jeszcze przed datą wesela.

Kiedy nadejdzie ten wielki dzień, nie możemy sobie pozwolić na żadne eksperymenty. Najzwyczajniej w świecie nie ma na to czasu. Idąc do fryzjerki, musimy wiedzieć, jaką ma nam zrobić fryzurę. Za to wizażystka powinna mieć pewność co do naszych oczekiwań względem makijażu. I właśnie po to, aby sprawdzić, w jakim makijażu czujemy się najlepiej, wykonuje się próbny makijaż ślubny. Jednak nie jest to jego jedyna zaleta.

Zyskasz pewność, że makijaż jest trwały

Po tym, jak wizażystka wykona próbny makijaż ślubny, będziemy w nim chodzić przez cały dzień i wieczór. Dzięki temu mamy szansę zaobserwować, czy make-up jest trwały i utrzyma się przez całe wesele. Zdarza się, że nawet wodoodporne kosmetyki z danym typem cery nie współgrają i lepiej wypróbować coś innego. Dzięki temu, że są to próby, można z wizażystką szukać idealnego rozwiązania i sięgnąć po inne kosmetyki.

Próbny makijaż ślubny pozwoli uniknąć alergii

Wiele osób ma cerę wrażliwą i skłonną do podrażnień. Kiedy skóra ma kontakt z nowymi kosmetykami, może zachować się różnie. Najgorsze, co mogłoby nas spotkać, to opuchlizna, zaczerwienienie i zapalenie spojówek w trakcie własnego ślubu! Decydując się na makijaż próbny, można tego uniknąć i zyskać pewność, że wykorzystane do jego zrobienia kosmetyki nie będą wywoływać reakcji uczuleniowej.

Zyskujesz czas na wybór makijażu idealnego

W makijażu ślubnym mamy dobrze wyglądać i równie dobrze się czuć. Czasem wersja, w której prezentujemy się wspaniale, wcale nie jest tą, która jest w naszym guście. Podczas wizyty w salonie kosmetycznym możemy opowiedzieć o swoich upodobaniach i oczekiwaniach. Niekoniecznie od razu pierwszy makijaż, jaki zrobi wizażystka, będzie spełniał nasze oczekiwania, ale właśnie po to widzimy się z nią wcześniej, żeby sprawdzić kilka wersji. Jest to też czas, żeby zweryfikować jej umiejętności i to, czy rozumie, jakie są nasze oczekiwania.

O czym pamiętać podczas robienia makijażu próbnego?

Wiemy już, że na próbny makijaż ślubny powinnyśmy się zdecydować z co najmniej kilku powodów. Jednak musimy pamiętać o tym, że efekt będzie zależał też od naszego zaangażowania w trakcie spotkania ze specjalistką. Przyjdźmy z pewnymi inspiracjami i pomysłami. Być może planujemy przed ślubem dodatkowe zabiegi kosmetyczne, jak opalanie natryskowe. Wizażystka musi to wiedzieć, bo na przykład potrzebny będzie jaśniejszy podkład.

Zastanówmy się nad tym, co nam się podoba. Podajmy wizażystce jak najwięcej szczegółów na temat koloru sukni, bukietu i dodatków. Jeżeli mamy już wybraną fryzurę, to również o tym powiedzmy.
Jeśli jest taka możliwość, to na wizytę w salonie kosmetycznym włóżmy koszulkę lub T-shirt, której kolor będzie zbliżony do koloru sukni. Wtedy łatwiej ocenimy kolorystykę makijażu.