Czy wiesz, jak zrobić skuteczny demakijaż?

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że chcąc cieszyć się piękną i promienną skórą, należy dbać o jej prawidłowe oczyszczanie. Jeśli o to nie zadbamy, to nawet staranny makijaż nie sprawi, że będziemy wyglądać doskonale. Im bardziej zaniedbamy tego typu zabiegi, tym bardziej będzie się rzucało w oczy, że nasza cera jest przesuszona i odwodniona. Poza peelingami i maseczkami oczyszczającymi ważny jest skuteczny demakijaż.

Jeżeli do codziennego demakijażu podejdziemy z pobłażaniem, to niestety możemy spodziewać się problemów skórnych. Resztki makijażu sprawiają, że pory są pozatykane, a to z kolei prowadzi do zaskórniaków i wyprysków. Nasza skóra nie może oddychać i powstają idealne warunki do namnażania się bakterii. Większość z nas patrzy na demakijaż jako na jedną czynność, którą wykonujemy wieczorem przed snem. Tymczasem prawda jest taka, że skuteczny demakijaż to proces składający się z trzech etapów.

Krok 1 – najpierw demakijaż wstępny

Musimy zacząć od pozbycia się samego makijażu i większych zanieczyszczeń. W tym celu sięgamy po mleczko do demakijażu lub płyn micelarny. Wybierając kosmetyk, zweryfikujmy, czy jest on odpowiedni do stosowania przy naszym typie cery. W ostatnich latach wiele osób stawia także na Oil Cleansin Method. W tym przypadku wykorzystuje się właściwości olejków, które z jednej strony pozwalają pozbyć się makijażu, a z drugiej nie przesuszają skóry. Jeśli więc mamy problem ze skórą odwodnioną lub przesuszoną, to z pewnością jest to warte uwagi.

Krok 2 – skuteczny demakijaż to dokładne oczyszczanie

Kiedy już pozbędziemy się widocznej warstwy makijażu, to możemy przejść do drugiego etapu, czyli oczyszczania właściwego. Sięgamy tutaj po ten sam kosmetyk, który należałoby stosować do porannej pielęgnacji cery. W zależności od tego, jaki typ cery mamy, powinien to być żel do mycia twarzy, pianka, płyn. Chcąc mieć pewność, że na twarzy nie zostają żadne zanieczyszczenia, to możemy sięgnąć po szczoteczkę soniczną. Oczyszczanie będzie dokładniejsze niż wtedy, gdybyśmy umyły twarz tylko rękami.

Krok 3 – przywracamy pH skórze

Coś, o czym zapomnieć nie możemy, to tonik. Odpowiada za przywrócenie skórze odpowiedniego pH. Nawet jeśli używamy łagodnych kosmetyków, to zaburzają one pH. Część osób ten etap pomija, ale nie jest to dla skóry zbyt zdrowe. Poza tym część toników ma właściwości matujące, rozświetlające, odświeżające. Dzięki nim możemy dodatkowo zadbać o swoją cerę.

Krok 4 – na koniec nawilżanie

Kiedy nasza skóra jest dobrze oczyszczona, a taka będzie, gdy zaczniemy postępować według powyższych podpowiedzi, lepiej będzie absorbować składniki odżywcze kremów. Zainwestujmy więc w dobre serum lub krem na noc z dużą dawką składników aktywnych. My będziemy spać, a nasza skóra będzie się regenerować. W ten sposób sprawimy, że cera będzie odżywiona i nawilżona.

Jeśli zadbamy o systematyczne oczyszczanie, codzienny demakijaż i uzupełnimy to profesjonalnymi zabiegami w salonie kosmetycznym, możemy mieć pewność, że skóra odpłaci się pięknym wyglądem.