Czym jest biała kosmetyka?

Kosmetologia nieustannie się rozwija. Do dyspozycji mamy nie tylko coraz więcej profesjonalnych zabiegów w salonach kosmetycznych, ale także innowacyjne preparaty z nowymi składnikami aktywnymi. Często możemy też usłyszeć o białej kosmetyce. Co się do niej zalicza i z czym wiąże się biała kosmetyka?

Kolor biały kojarzy się z czystością, bezpieczeństwem i w tym przypadku w pewnym sensie tak jest. Początkowo pojęcie białej kosmetyki miało służyć rozróżnieniu od kosmetyki kolorowej dotyczącej makijażu. Kiedyś termin ten odnosił się tylko do pewnej kategorii kosmetyków, teraz chodzi także o niektóre zabiegi kosmetyczne. Sprawdźmy, z czym wiąże się ten trend.

Co się zalicza do białej kosmetyki?

Biała kosmetyka wiąże się z pielęgnacją ciała, twarzy, stóp i dłoni. Zabiegi z tego zakresu są bezinwazyjne, nie nadwyrężają skóry. Pozwalają cieszyć się jędrną, sprężystą i gładką skórą. Są przy tym znacznie bezpieczniejsze aniżeli ingerencje chirurgiczne albo niektóre zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Pod tym pojęciem kryje się sam sposób wykonania zabiegów, nie jest więc ważne, czy wykonamy go w domu, czy w profesjonalnym salonie.

Wśród największych zalet, jakie wiążą się z białą kosmetyką, wymienić trzeba m.in. łagodne działanie na skórę, pielęgnację w zgodzie z naturą, a tym samym niwelację ryzyka wystąpienia podrażnień. Nie będziemy obciążać skóry żadnymi chemicznymi związkami.

Składniki aktywne i zabiegi, jakie obejmuje biała kosmetyka

Podstawą preparatów, jakie wykorzystuje biała kosmetyka, są składniki aktywne, które mają za zadanie pielęgnować skórę, zwalczać i zapobiegać różnym problemom jak powstawanie zmarszczek, utrata jędrności, czy cellulit. Biała kosmetyka w takim wydaniu to balsamy, kremy, peelingi i okłady. Kosmetyki zawierają witaminy, skoncentrowane ekstrakty roślinne, minerały, kwas hialuronowy czy kolagen.

Dla kogo biała kosmetyka?

W przypadku stosowania aparatury medycznej nie raz mowa o przeciwwskazaniach. Zabiegi inwazyjne, czy wręcz chirurgia plastyczna, nie są dla każdego. Biała kosmetyka jest dostępna dla wszystkich, a zabiegi działają głównie powierzchniowo bez ryzyka ingerencji w cały organizm. Jest to też rozwiązanie bardziej ekonomiczne w porównaniu z zabiegiem, w który muszą być zaangażowani lekarze specjaliści.

Zabiegi z zakresu białej kosmetyki są idealną propozycją nie tylko dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, czy to z powodu problemów zdrowotnych, czy finansowych. Są odpowiednie dla wszystkich, którzy chcą uniknąć igieł i głębszej ingerencji w ciało i szukają naturalnej alternatywy. Co prawda na efekty takich zabiegów czasem trzeba poczekać, ale można mieć pewność, że są całkowicie bezpieczne. Poza tym w gabinecie kosmetycznym stosuje się kosmetyki o doskonałej formule, więc doskonale odżywią skórę. Co ciekawe nie chodzi jedynie o zabiegi związane nawilżaniem, czy odmładzaniem naskórka. W grę wchodzi także na przykład depilacja woskiem czy henna brwi. Są to zabiegi upiększające, ale nie stosuje się żadnej aparatury.