Dermapen – co to za zabieg i kiedy warto się na niego zdecydować?

Jeszcze kilka lat temu idąc do salonu kosmetycznego, mieliśmy do wyboru tak podstawowe zabiegi jak mikrodermabrazja, lipoliza, czy różnego rodzaju peelingi. Teraz coraz częściej mamy możliwość skorzystania z najnowocześniejszych urządzeń, a zabiegi dają szybkie i spektakularne efekty. Przykładem jest Dermapen. Co to dokładnie jest i dla kogo zabieg tego typu jest szczególnie wskazany?

Dermapen jest jednym z zabiegów, który wciąż zyskuje na popularności. Zabiegi wykonuje się z użyciem wysoko wyspecjalizowanego urządzenia, które uznano za najlepsze urządzenie medyczne. Czego możemy się po nim spodziewać i ile zabiegów należy wykonać, by cieszyć się satysfakcjonującymi rezultatami?

Czym jest Dermapen?

Dermapen to nazwa zarówno zabiegu, jak i urządzenia, którym się go wykonuje. Zabieg polega na robieniu mikronakłuć na skórze. Wykonuje się je na głębokość między 0,25 mm a 2,5 mm. Zastosowana technologia jest w pełni bezpieczna. W trakcie zabiegu igiełki mobilizują komórki skóry do regeneracji. Ponadto urządzenie wprowadza do położonych głębiej warstw substancje aktywne pobudzające do efektywniejszej pracy.

Jakich możemy spodziewać się efektów?

Mikronakłucia sprzyjają lepszej stymulacji komórek skóry do produkcji elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Są to związki niezbędne do zachowania jędrności i gładkości skóry. Dermapen jest świetną alternatywą dla mezoterapii igłowej. Daje rewelacyjne efekty, a jednocześnie wykazuje się większą precyzją niż urządzenie do mezoterapii. Na zabieg możemy zapisać się nawet wtedy, kiedy jesteśmy posiadaczami skóry cienkiej i delikatnej.

Jeżeli zdecydujemy się na zabieg na twarz, to możemy oczekiwać takich efektów jak redukcja oznak starzenia, spłycenie zmarszczek, zmniejszenie widoczności blizn po trądziku i odzyskanie sprężystości. Z Dermapenu możemy korzystać także na ciało. Warto o tym pomyśleć na przykład wtedy, kiedy marzymy o tym, by zredukować cellulit albo rozstępy. Skóra wygląda młodo i zdrowo. Różnicę w kondycji skóry zaobserwujemy już po jednym zabiegu. Jednak jeśli chcemy cieszyć się najlepszym rezultatem, zaplanujmy serię zabiegów. Najczęściej zaleca się ich od 4 do 6 w kilkutygodniowych odstępach. W zależności od skóry rezultaty utrzymują się od kilku miesięcy do nawet roku.

Przebieg zabiegu

Słysząc o tym, że naszą skórę będą kłuć igły, w głowie rodzi się pytanie o to, czy zabieg ten będzie bolał. Aby zniwelować dyskomfort, który może pojawić się w trakcie, skórę smaruje się znieczulającym kremem. Dopiero później sięga się po preparat do Dermapenu, a następnie do pracy wkracza urządzenie.

Na zabieg z pewnością nie możemy się umawiać wtedy, kiedy po wizycie w salonie planujemy imprezę lub ważniejsze wyjście. A to dlatego, że bezpośrednio po zabiegu skóra będzie podrażniona i zaczerwieniona. Efekt ten zacznie zanikać dopiero po paru dniach. Z Dermapenem uważajmy latem i kiedy planujemy wakacje w miejscu, gdzie świeci słońce. Skórę przez jakiś czas należy chronić przed promieniowaniem słonecznym.