Drożdże na włosy – dlaczego warto?

Kiedy chcemy wzmocnić swoje włosy, wcale nie musimy daleko szukać. Czasem pomocne mogą być zwykłe produkty spożywcze, które często mamy w kuchni. Przykładem są drożdże. Jakie mają właściwości i jak stosować drożdże na włosy?

Drożdże kojarzą się głównie z pieczywem. Niewiele osób myśli o tym, że można je wykorzystać także w inny sposób. Jednym z ciekawszych zastosowań jest robienie domowych kosmetyków do włosów. Zastanówmy się więc, jak się do tego zabrać i jakich możemy spodziewać się efektów.

Właściwości drożdży – co dają włosom?

Drożdże są niepozorne i mają niezbyt aromatyczny zapach. Jednocześnie zawierają dużo cennych składników odżywczych mających ogromny wpływ na kondycję włosów. Znajdziemy w nich sporo witamin z grupy B, które są niezbędne dla mocnych włosów. Jest też biotyna odpowiedzialna za sprężystość i mniejsze wypadanie. Do tego są takie pierwiastki jak cynk odpowiadający za szybszy wzrost włosów, selen i miedź wzmacniające cebulki, a także chrom, magnez, żelazo i fosfor, które również są niezbędne dla zdrowych włosów. Jak widać, nakładając drożdże na włosy, można doskonale zadbać o piękny wygląd. Stymulują cebulki do wzrostu, hamują wypadanie, zapobiegają przetłuszczaniu się – czy można chcieć więcej?

Drożdże na włosy – do picia czy maseczka?

Wiemy już, że drożdże mają doskonały wpływ na włosy. Warto się więc zastanowić nad tym, jak je stosować, by kuracja przyniosła efekty. Pierwszym sposobem jest przygotowanie napoju. Pół kostki drożdży zalewamy wrzątkiem, przed wypiciem mieszamy z mlekiem i miodem do smaku i wypijamy. Według zaleceń napój pije się przez 5 dni, następnie robi 10-dniową przerwę i ponownie do niego wraca. Pije się go maksymalnie 40 dni. Trzeba się przy tym liczyć z tym, że nie jest to szczególnie smaczne, więc być może zainteresuje nas druga opcja, czyli maseczka.

Aby ją wykonać, wystarczy wymieszać kostkę drożdży, 2 łyżki oleju rycynowego i 3 łyżki mleka. Maskę nakłada się na suche włosy i zostawia na godzinę. Po tym czasie kosmetyk spłukujemy i myjemy włosy. Maseczkę można stosować 3 razy w tygodniu.

Jeszcze inną opcją są drożdże w tabletkach, które kupimy w aptece. Zawierają one suche drożdże i także mogą pomóc w trosce o zdrowe włosy.

Dla kogo drożdże na włosy?

Na kurację drożdżami powinniśmy się zdecydować przede wszystkim, jeśli nasze włosy nadmiernie wypadają i są osłabione. Można ich używać przy włosach farbowanych, prostowanych, często suszonych suszarką. Jednak możemy sięgnąć po nie, kiedy nie mamy większych problemów, a nasze włosy nie są narażone na wysoką temperaturę. Wtedy też kuracja jest działanie profilaktycznym i może być doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji.

Drożdże w połączeniu z zabiegami w salonie

Drożdże są naturalne i dobrze będą wpływać nie tylko na włosy, ale też na skórę. Jeżeli chcemy, by efekty były jeszcze wyraźniejsze, to bez obaw możemy się umówić na specjalistyczne zabiegi w salonie fryzjerskim. Warte uwagi są m.in. takie usługi jak regeneracja Kevin Murphy, regeneracja botoksem albo regeneracja Olaplex. Jeżeli wykona je doświadczony fryzjer, możemy mieć pewność, że nasze włosy będą w doskonałej kondycji. Profesjonalne zabiegi w połączeniu z dobrą pielęgnacją codzienną dadzą rewelacyjne efekty, a włosy będą zdrowe i gęste.