Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy – dla kogo?

Lipomasaż podciśnieniowy ma przede wszystkim na celu zwalczanie cellulitu, jednak nie tylko. Jeśli zauważamy, że nasze ciało lub skóra twarzy nie jest taka jak niegdyś, a ćwiczenia niewiele nam pomagają, być może warto rozważyć umówienie się na ten zabieg do kosmetyczki. Endermologia daje szybkie i spektakularne efekty.

Skutki zabiegu endermologii

Endermologia ma wiele różnych pozytywnych skutków, między innymi pomaga wyszczuplić i wymodelować sylwetkę oraz odmłodzić skórę, a także odzyskać jej jędrność. Głównie stosuje się go w celu wyeliminowania problemu cellulitu. Efekty zabiegu widoczne są już po trzeciej serii.

Oprócz tego lipomasaż podciśnieniowy działa również terapeutycznie, ponieważ zabieg działa stymulująco na nasz ośrodek endorfin, inaczej zwanych „hormonami szczęścia”. Dzięki temu pomaga koić różnego rodzaju ból.

Swego rodzaju skutkiem ubocznym masażu limfatycznego jest również usuwanie z organizmu nadmiaru toksyn. Nie jest to główny powód stosowania zabiegu, jednak to bardzo pozytywna rzecz, którą warto mieć na uwadze.

Endermologia – jak przebiega zabieg?

W salonie kosmetycznym zostaniemy poproszone o założenie specjalnego kombinezonu do podciśnieniowego masażu. Następnie kosmetyczka będzie przesuwać głowicę urządzenia do endermologii po powierzchni ciała, którą chcemy odmłodzić. Podciśnienie wytwarzane przez urządzenie będzie sprawiało, że skóra zostanie wciągnięta pomiędzy rolki urządzenia. Fałda skórna, która dostanie się do urządzenia, będzie ugniatana. Pomimo iż może brzmieć to nieco niepokojąco, tak naprawdę zabieg jest bardzo przyjemny i działa kojąco na zmysły – tak jak masaż powinien działać. Tak potraktowana podciśnieniem skóra zostanie zmobilizowana do procesów regeneracyjnych, między innymi poprzez produkowanie większej ilości kolagenu i elastyny. Natomiast tkanka tłuszczowa znajdująca się pod skórą (wraz z kumulującymi się w niej toksynami) zostanie częściowo wydalona z organizmu przez wątrobę.

Koszt endermologii

Endermologia to innowacyjna metoda, która pozwala uzyskiwać spektakularne rezultaty, choć oczywiście nie już po pierwszym zabiegu. Jest to zabieg nieinwazyjny, dlatego musi zostać powtórzony co najmniej kilka razy. Ilość serii zabiegów lipomasażu podciśnieniowego ustala się indywidualnie. Czasem potrzebnych jest ich tylko kilka, a czasem – kilkanaście. Oczywiście od ich ilości zależy ostateczna cena, jaką wydamy na zabieg endermologii. Cena różni się także ze względu na to, jakiej części ciała dotyczy. Jeśli będzie to twarz, cena waha się od 100 do 200 złotych, w zależności od tego, ile będzie trwał pojedynczy zabieg (od 15 do 60 minut). Jeśli endermologia ma zostać przeprowadzona na całe ciało, zapłacimy od 250 do 300 złotych. Całościowe podliczenie kosztu endermologii wymaga więc wzięcia pod uwagę wielu czynników. Przy wykupieniu karnetu na serię zabiegów z reguły koszt pojedynczego zabiegu ulega odpowiedniemu pomniejszeniu. Zabiegi w serii wykonywane są średnio co dwa-trzy tygodnie.