Epilacja laserowa a depilacja – czym różnią się te dwa zabiegi?

Epilacja laserowa jest jednym z zabiegów, którymi zainteresowanie nieustannie rośnie. Jest przykładem metody pozbywania się niechcianego owłosienia. Dlaczego warto wziąć ją pod uwagę i czym różni się od depilacji?

W największym skrócie możemy powiedzieć, że epilacja laserowa polega na pozbywaniu się włosów za pomocą lasera. Jest obecnie najskuteczniejszą metodą, do tego zabieg jest bezbolesny i bezpieczny. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Czym epilacja laserowa różni się od depilacji?

Kiedy zdecydujemy się na depilację, to z czasem włoski zaczną odrastać. Niezależnie od tego, czy wykonamy depilację woskiem, czy cukrem, włoski nadal pozostaną naszym problemem. W przypadku epilacji mówimy nie o jednorazowym zabiegu, ale o sesji, po której włoski już nie odrastają. Nie jest to jedyna różnica.

Przy depilacji usuwa się jedynie te włoski, które widać na powierzchni skóry. Natomiast laser ingeruje również w podskórne części włosów. Epilacja ma charakter trwały, a laser uszkadza cebulki. Nie są one w stanie ponownie wyrosnąć. Depilacja daje efekty czasowe, a pomimo usunięcia włosów, ich cebulki są nienaruszone, więc włos będzie odrastać.

Depilację możemy wykonać samodzielnie w domu. Jeśli czujemy się na siłach i wiemy jak stosować poszczególne preparaty kosmetyczne, to bez trudu sobie z tym poradzimy. Z kolei do epilacji laserowej potrzebne jest profesjonalne urządzenie. Jest nie tylko bardzo kosztowne, ale i duże, a jego stosowanie wymaga odpowiednich kwalifikacji i umiejętności. Oznacza to, że epilację laserową wykonamy jedynie w dobrym salonie kosmetycznym.

Epilacja laserowa tak czy nie?

Nietrudno się domyślić, że epilacja laserowa będzie zabiegiem znacznie droższym, aniżeli depilacja. Jednak osoby, które się na nią decydują, nie tylko nie żałują, ale wyrzucają sobie, że zdecydowały się na nią tak późno. To ogromna oszczędność czasu i wygoda. Nie trzeba się golić ani przeprowadzać depilacji, bo skóra jest zawsze idealnie gładka. Do tego oszczędzamy na maszynkach do golenia i woskach do depilacji. Kiedy to wszystko przeanalizujemy, to cena nie będzie wyglądać na wysoką.

W zależności od tego, jak organizm zareaguje na laser i na jakiej części ciała wykonuje się zabieg, sesji może być od kilku do kilkunastu. Przeprowadza się je najczęściej w czterotygodniowych odstępach. Zatem jeśli chcemy mieć gładką skórę na stałe, musimy się przygotować, że potrwa to kilka miesięcy. Jednak nawet po pierwszym zabiegu włoski odrastają wolniej i są mniej uciążliwe. Kiedy już żaden nowy włosek nie wyrośnie, można mówić o zakończeniu sesji. Później wystarczy jedna sesja przypominająca raz na rok, by skóra zachowała idealną gładkość.

Na jakich partiach ciała wykonuje się epilację?

Zabieg jest bezpieczny, odprężający i bezbolesny, czuje się jedynie przyjemne ciepło. Można go wykonać dosłownie na każdej części ciała, z jakiej chcielibyśmy się pozbyć owłosienia. Epilacja może być np. na nogi, pachy, tors, ręce, ramiona, bikini, czy wąsik.