Fifty Fifty Concept
NAJBARDZIEJ LIFESTYLOWE MIEJSCE NA MAPIE WARSZAWY!

EPILACJA LASEROWA CIAŁA – BRODA/BAKI

Nadmierne owłosienie jest problemem wielu osób. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. To właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Z jednej strony pomoże się to pozbyć kompleksów. Z drugiej to duża oszczędność czasu, jeśli spojrzy się na częstotliwość, z jaką trzeba samodzielnie usuwać owłosienie. Jeszcze do niedawna najskuteczniejszym zabiegiem w gabinecie była depilacja laserowa, teraz ma silną konkurencję w postaci epilacji.

Po depilacji włoski odrastają. Znacznie dłużej niż przy zastosowaniu zwykłej maszynki, ale problem całkowicie nie zniknie. Z kolei epilacja laserowa ciała to trwałe usuwanie włosków. Broda baki będą gładkie, a włoski przestaną odrastać. Wystarczy odwiedzić nas w Warszawie i oddać się w ręce specjalistów. Stosujemy wysokiej jakości urządzenia, dlatego zabieg jest bezbolesny, a na skórze nie pozostaną zaczerwienienia. Ponieważ po epilacji nie należy eksponować skóry na słońce, zaleca się ją najbardziej zimą. Dla pełnej skuteczności zaleca się kilka zabiegów.

Epilacja laserowa ciała

Gładkie i pozbawione owłosienia ciało stało się niemal wymogiem. Metod pozbywania się owłosienia jest wiele. Wciąż najczęstszą metodą jest depilacja, ale tuż obok niej pojawiło się pojęcie epilacji. Chociaż są to dwa podobnie brzmiące pojęcia i obydwa dotyczą eliminacji owłosienia, to zabiegi i efekty są zupełnie różne.

W przeciwieństwie do depilacji epilacja laserowa ciała, z której można skorzystać, odwiedzając nasz salon w Warszawie, jest metodą dającą trwałe efekty. Podczas zabiegu cebulki włosów ulegają uszkodzeniu, przez co włos więcej nie wyrośnie.

Na czym polega epilacja laserowa ciała?

W tym zabiegu wykorzystuje się fototermolizę. Emitowana przez laser wiązka światła wnika w głąb skóry, a ciepło dostające się do włosów niszczy ich cebulki, dlatego nie mogą rosnąć. Chociaż jest to metoda trwała, bezbolesna i skuteczna, nie da się pozbyć wszystkich włosów z wybranej partii ciała podczas jednego zabiegu. W zależności od organizmu i samych włosków koniecznych będzie kilka zabiegów. Z reguły podczas jednej wizyty degradacji ulegają cebulki około 20 procent włosów. Po wykonanej serii zabiegów warto po roku lub dwóch skorzystać z zabiegów utrwalających, które podtrzymają efekty.

Przygotowanie do zabiegu

Zaleca się, by miesiąc przed zabiegiem zaprzestać stosowania depilacji mechanicznej, można natomiast sięgać po maszynkę do golenia. Należy zrezygnować z opalania i odstawić leki fototoksyczne i środki światłouczulające. Bezpośrednio przed zabiegiem należy się dokładnie ogolić, ponieważ skóra poddana epilacji musi być gładka i czysta. Nie wolno zatem wykonywać zabiegu na skórze nasmarowanej balsamem czy kremem. Po zabiegu przez krótki czas skóra może być lekko podrażniona, ale zaczerwienienie schodzi po maksymalnie kilku godzinach.

Przeciwwskazania

Pomimo tego, że epilacja laserowa jest bezpieczna i można wykonać ją na różne partie ciała, jest kilka przeciwwskazań. Przede wszystkim są to ciążą i okres karmienia piersią, opalenizna, łuszczyca, bielactwo, padaczka, czy choroby nowotworowe. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie preparatów z retinoidami.

Bye

do zobaczenia

W NASZYM SALONIE
Wspólna 50 – Warszawa