Fifty Fifty Concept
NAJBARDZIEJ LIFESTYLOWE MIEJSCE NA MAPIE WARSZAWY!

EPILACJA LASEROWA CIAŁA – SZYJA/POLICZKI

Duże owłosienie wygląda nieestetycznie, dlatego tak wiele osób szuka sposobów na to, by się go pozbyć. Kiedy dotyczy to okolic twarzy, w przypadku kobiet jest to szczególnie delikatna kwestia. Jednak i mężczyźni dbają o to, by owłosienie nie było zbyt duże. Zwłaszcza że obecnie znacznie bardziej ceni się skórę gładką. Szukając metody, która pozwoli skutecznie pozbyć się owłosienia, interesująca będzie epilacja laserowa ciała. Szyja policzki będą idealnie gładkie i to na stałe! Z zabiegu można skorzystać w naszym salonie w Warszawie.

Pomimo tego, że depilacja i epilacja brzmią podobnie i oba zabiegi dotyczą usuwania owłosienia, nie oznaczają tego samego. Depilacja usuwa włoski znacznie skuteczniej niż maszynka do golenia, jednak po czasie zaczną odrastać. Z kolei epilacja idzie o krok dalej. Na tyle głęboko ingeruje w cebulki, by włosy już nie odrastały. Epilacja jest zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym, nie ma też zaczerwienienia na skórze. Pozbycie się całego owłosienia gwarantuje kilkukrotne wykonanie zabiegu.

Epilacja laserowa ciała

Gładkie i pozbawione owłosienia ciało stało się niemal wymogiem. Metod pozbywania się owłosienia jest wiele. Wciąż najczęstszą metodą jest depilacja, ale tuż obok niej pojawiło się pojęcie epilacji. Chociaż są to dwa podobnie brzmiące pojęcia i obydwa dotyczą eliminacji owłosienia, to zabiegi i efekty są zupełnie różne.

W przeciwieństwie do depilacji epilacja laserowa ciała, z której można skorzystać, odwiedzając nasz salon w Warszawie, jest metodą dającą trwałe efekty. Podczas zabiegu cebulki włosów ulegają uszkodzeniu, przez co włos więcej nie wyrośnie.

Na czym polega epilacja laserowa ciała?

W tym zabiegu wykorzystuje się fototermolizę. Emitowana przez laser wiązka światła wnika w głąb skóry, a ciepło dostające się do włosów niszczy ich cebulki, dlatego nie mogą rosnąć. Chociaż jest to metoda trwała, bezbolesna i skuteczna, nie da się pozbyć wszystkich włosów z wybranej partii ciała podczas jednego zabiegu. W zależności od organizmu i samych włosków koniecznych będzie kilka zabiegów. Z reguły podczas jednej wizyty degradacji ulegają cebulki około 20 procent włosów. Po wykonanej serii zabiegów warto po roku lub dwóch skorzystać z zabiegów utrwalających, które podtrzymają efekty.

Przygotowanie do zabiegu

Zaleca się, by miesiąc przed zabiegiem zaprzestać stosowania depilacji mechanicznej, można natomiast sięgać po maszynkę do golenia. Należy zrezygnować z opalania i odstawić leki fototoksyczne i środki światłouczulające. Bezpośrednio przed zabiegiem należy się dokładnie ogolić, ponieważ skóra poddana epilacji musi być gładka i czysta. Nie wolno zatem wykonywać zabiegu na skórze nasmarowanej balsamem czy kremem. Po zabiegu przez krótki czas skóra może być lekko podrażniona, ale zaczerwienienie schodzi po maksymalnie kilku godzinach.

Przeciwwskazania

Pomimo tego, że epilacja laserowa jest bezpieczna i można wykonać ją na różne partie ciała, jest kilka przeciwwskazań. Przede wszystkim są to ciążą i okres karmienia piersią, opalenizna, łuszczyca, bielactwo, padaczka, czy choroby nowotworowe. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie preparatów z retinoidami.

Bye

do zobaczenia

W NASZYM SALONIE
Wspólna 50 – Warszawa