Fifty Fifty Concept
NAJBARDZIEJ LIFESTYLOWE MIEJSCE NA MAPIE WARSZAWY!

EPILACJA LASEROWA CIAŁA – WĄSIK

Są pewne części ciała, jak miejsce nad ustami, gdzie obecność owłosienia u kobiet jest wysoce niewskazana. Jest to przyczyną kompleksów, a czasem i wstydu. Nic więc dziwnego, że sięga się po różne metody usuwania owłosienia. Najmniej skuteczna jest tradycyjna maszynka, ale zamiast tradycyjnego golenia coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg w gabinecie kosmetycznym, gdzie profesjonalista wykona epilację. Zdarza się, że pojęcie depilacji i epilacji są używane zamiennie, ale nie znaczą tego samego. Najważniejsza różnica polega na tym, że po depilacji włoski będą z czasem odrastać. Natomiast epilacja polega na trwałym pozbyciu się owłosienia z dowolnej części ciała.

Epilacja laserowa ciała jest stosowana od kilkunastu lat. To skuteczny sposób, by wąsik zniknął na stałe. Wystarczy umówić się na wizytę w naszym salonie w Warszawie. Najczęściej nie da się usunąć wszystkich włosków podczas jednego zabiegu, więc zaleca się kilka wizyt. Zabieg jest bezbolesny i nie wiąże się z zaczerwienieniem skóry.

Epilacja laserowa ciała

Gładkie i pozbawione owłosienia ciało stało się niemal wymogiem. Metod pozbywania się owłosienia jest wiele. Wciąż najczęstszą metodą jest depilacja, ale tuż obok niej pojawiło się pojęcie epilacji. Chociaż są to dwa podobnie brzmiące pojęcia i obydwa dotyczą eliminacji owłosienia, to zabiegi i efekty są zupełnie różne.

W przeciwieństwie do depilacji epilacja laserowa ciała, z której można skorzystać, odwiedzając nasz salon w Warszawie, jest metodą dającą trwałe efekty. Podczas zabiegu cebulki włosów ulegają uszkodzeniu, przez co włos więcej nie wyrośnie.

Na czym polega epilacja laserowa ciała?

W tym zabiegu wykorzystuje się fototermolizę. Emitowana przez laser wiązka światła wnika w głąb skóry, a ciepło dostające się do włosów niszczy ich cebulki, dlatego nie mogą rosnąć. Chociaż jest to metoda trwała, bezbolesna i skuteczna, nie da się pozbyć wszystkich włosów z wybranej partii ciała podczas jednego zabiegu. W zależności od organizmu i samych włosków koniecznych będzie kilka zabiegów. Z reguły podczas jednej wizyty degradacji ulegają cebulki około 20 procent włosów. Po wykonanej serii zabiegów warto po roku lub dwóch skorzystać z zabiegów utrwalających, które podtrzymają efekty.

Przygotowanie do zabiegu

Zaleca się, by miesiąc przed zabiegiem zaprzestać stosowania depilacji mechanicznej, można natomiast sięgać po maszynkę do golenia. Należy zrezygnować z opalania i odstawić leki fototoksyczne i środki światłouczulające. Bezpośrednio przed zabiegiem należy się dokładnie ogolić, ponieważ skóra poddana epilacji musi być gładka i czysta. Nie wolno zatem wykonywać zabiegu na skórze nasmarowanej balsamem czy kremem. Po zabiegu przez krótki czas skóra może być lekko podrażniona, ale zaczerwienienie schodzi po maksymalnie kilku godzinach.

Przeciwwskazania

Pomimo tego, że epilacja laserowa jest bezpieczna i można wykonać ją na różne partie ciała, jest kilka przeciwwskazań. Przede wszystkim są to ciążą i okres karmienia piersią, opalenizna, łuszczyca, bielactwo, padaczka, czy choroby nowotworowe. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie preparatów z retinoidami.

Bye

do zobaczenia

W NASZYM SALONIE
Wspólna 50 – Warszawa