Fryzury ślubne – jakie upięcia są modne w 2021?

Rozpoczął się sezon ślubny i wiele par przygotowuje się do tego najważniejszego wydarzenia w życiu. W tym dniu wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Trzeba więc jak najwięcej przygotować wcześniej, aby w dniu ślubu nie było żadnych niespodzianek. Warto na przykład wcześniej przetestować fryzury ślubne, jakie cieszą się w tym roku największą popularnością?

Każda panna młoda chce wyglądać pięknie, w dniu swojego ślubu ma być gwiazdą. Wiele miesięcy wcześniej wybiera suknię ślubną i dodatki. Jeżeli nasz wielki dzień zbliża się wielkimi krokami, koniecznie umówmy się w salonie fryzjerskim na upięcie. Pamiętajmy o fryzurze próbnej. Dzięki temu na spokojnie możemy wybrać, w którym upięciu czujemy się najlepiej. Jeżeli umówimy się tylko na fryzurę w dniu ślubu, sytuacja może stać się napięta, kiedy będzie nas gonił czas. A po co dokładać sobie stresu.

Jak się przygotować?

To, że naszymi włosami zajmie się doświadczony stylista, stawia nas w korzystnej sytuacji – możemy zdać się na jego wiedzę i doświadczenie. Jednak każdy ma inny gust i oczekiwania, dlatego warto przygotować się wcześniej. Wystarczy, że przejrzymy najmodniejsze w tym sezonie fryzury ślubne i przyniesiemy zdjęcia tego, co nas interesuje. Jeśli mamy już welon lub inne ozdoby do włosów musimy o tym powiedzieć, a najlepiej przynieść ze sobą już na wykonanie fryzury próbnej. Sprawdźmy, co wybiera się w tym roku najczęściej.

Najmodniejsze fryzury ślubne 2021

Tegoroczne trendy są dosyć zróżnicowane i popularnością cieszą się zarówno te fryzury, które wyglądają naturalnie i dziewczęco, jak i te, które cechuje przepych i finezja. Możemy zdecydować się na przykład na miękkie fale, kucyki z połyskującymi dodatkami, upięcia i warkocze. Jak mogą tego rodzaju fryzury wyglądać?

Bezsprzecznym hitem są fale. Odchodzi się od drobnych loczków i grubych loków. Włosy mają wyglądać naturalnie i być z matowym wykończeniem. Puszcza się je wolno, ale dobrze prezentują się w połączeniu z warkoczem. Na gruby warkocz zdecydujmy się wtedy, kiedy nasze włosy są gęste i długie. Fryzura powinna być odrobinę zmierzwiona, co sprawi, że będzie wyglądać naturalnie.

Fryzura, której najczęściej nie kojarzy się ze ślubem, jest kucyk. Powinien być idealnie gładki, z nabłyszczaniem. Decydując się na ten wariant, warto wcześniej umówić się na keratynowe prostowanie włosów, dzięki czemu włosy będą idealnie gładkie. Aby uatrakcyjnić fryzurę, można dodać spinki, diadem lub opaskę.

A co z upięciami? W dalszym ciągu modne są różnego rodzaju koki. Jednak numerem jeden jest koczek baletnicy, czyli okrągły kok na czubku głowy. Tę fryzurę weźmy pod uwagę, jeśli w dniu ślubu planujemy założyć welon. We włosy wepnijmy perły. Jeżeli szukamy czegoś nietuzinkowego i rzucającego się w oczy, na głowę włóżmy koronę. Zastąpi welon lub wianek i będzie pasować do prostej sukienki i delikatnego makijażu.

W przypadku, kiedy jesteśmy posiadaczkami krótszych włosów, postawmy na perłowe spinki, diadem albo inne eleganckie ozdoby. Przy włosach do ramion możemy wziąć pod uwagę delikatne fale.