Jak chronić cerę przed zanieczyszczeniami?

Każdego dnia naszą skórę bombardują cząsteczki zanieczyszczeń, co znacząco odbija się na kondycji naszej skóry. Ponadto Polska jest regionem, gdzie smog jest wyjątkowo dotkliwy, więc skóra ma częsty kontakt ze szkodliwymi związkami. Co możemy z tym zrobić? Jak chronić cerę przed zanieczyszczeniami?

Cząsteczki sadzy sprzyjają pogłębianiu się bruzd wargowo-nosowych. Spaliny przyczyniają się do przebarwień, a ponadto zanieczyszczone powietrze powoduje wydzielanie sebum. Poza tym zanieczyszczenia, z jakimi ma kontakt nasza cera, to nie tylko te związki, które wdychamy wraz z powietrzem. To również dym papierosowy, czy pozostałości makijażu. Jeżeli nie chcemy wyglądać na więcej, niż wskazywałaby na to nasza metryka, jak najszybciej musimy przedsięwziąć działania, które będą temu zapobiegać.

Podstawowa pielęgnacja

W pierwszej kolejności musimy dbać o codzienną pielęgnację. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszy się pielęgnacja anty-pollution. Jej podstawowym założeniem jest właśnie ochrona skóry przed niekorzystnym działaniem zanieczyszczeń. W zasadzie niewiele różni się od tego, co już znamy. Jednak w takim ujęciu nasze rutynowe zabiegi będą składać się z kilku etapów.

Przede wszystkim musimy starannie oczyszczać twarz rano i wieczorem. W ten sposób usuwamy osadzające się na powierzchni toksyny, odtykamy pory i pozwalamy skórze oddychać. Ponadto stosujmy co najmniej raz w tygodniu maseczkę oczyszczającą. Drugim krokiem jest wzmocnienie naturalnej bariery hyrolipidowej i sięganie po antyoksydandy. I na koniec – ochrona skóry przed promieniowaniem UV.

Co jest w składzie kosmetyków anty-pollution?

Coraz częściej podczas zakupów znajdziemy produkty z oznaczeniem anty-pollution. Będą to kosmetyki do oczyszczania, ale też maseczki bądź kremy do twarzy. Łączą one w sobie właściwości regenerujące i ochronne. W ich składzie jest dużo witamin, ekstraktów roślinnych, olejów i antyoksydantów. Nie brakuje też łagodzących podrażnienia allantoiny i d-panthenolu.

Jak chronić skórę przed zanieczyszczeniami w gabinecie kosmetycznym?

Jeżeli wdrożymy zasady wymienione powyżej, z pewnością nasza skóra nam podziękuję. Będzie zdrowsza, zmniejszą się nasze problemy z niedoskonałościami i szarą cerą. Możemy ten efekt wzmocnić poprzez specjalistyczne zabiegi kosmetyczne, jakie są dostępne w gabinecie. Z czego możemy skorzystać? Jedną z propozycji, jakie bez wątpienia warto wziąć pod uwagę, jest zabieg defensywna obrona przed zanieczyszczeniami Urbanresponse. Stosuje się w nim preparat zawierający peptydy, aktywny węgiel i wiele innych cennych związków. Staranna kompozycja składników ma tworzyć na skórze swego rodzaju tarczę ochronną przed zanieczyszczeniami.

Inną ciekawą propozycją jest zabieg Pure Vitamina C. Jak wiadomo, witamina C jest jednym z silnych przeciwutleniaczy. Wspiera walkę z wolnymi rodnikami i daje skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV. Ponadto witamina ta ma właściwości rozjaśniające, więc możemy przywrócić skórze blask i promienny wygląd.