Jak dbać o farbowane blond włosy

To, jaki kolor osiągamy poprzez koloryzację, ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o sposób dalszego pielęgnowania włosów. Koloryzacja na kolor ciemniejszy od naszego naturalnego oczywiście nie zniszczy tak struktury naszych włosów, jak ich rozjaśnianie.

Dzięki koloryzacji Olaplex możemy zapobiec uszkodzeniom podczas samego zabiegu koloryzacji, jednak o jaśniejsze włosy trzeba dbać uważniej niż o ciemniejsze, ponieważ kolor ma bezpośredni związek ze strukturą i potrzebami włosa.

Blond włosy wymagają uważnej opieki

Nawet naturalne blondynki często poddają swoje włosy koloryzacji, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat kolorystyczny. Odcieni blondu jest wiele, na przykład większość osób z włosami o odcieniu mysiego blondu uważa, że taki kolor wygląda smutno. Do tego pasma z reguły są cienkie i łamliwe – jak o nie zadbać, aby wyglądały jak najlepiej? Oto kilka zasad.

Odżywiajmy się odpowiednio

Największy wpływ na stan naszych włosów ma dieta. Dlatego częściej sięgajmy po produkty, które są bogate w witaminy z grupy B. Niezwykle ważna jest także biotyna, a także witamina D oraz A. Bardzo negatywnie na włosy, oraz w zasadzie każdy aspekt naszego wyglądu ma stres. Starajmy się więc wyeliminować go z naszego życia na tyle tylko jak bardzo to możliwe. Odpowiednia dieta, spokojny sen i regularne ćwiczenia bardzo w tym pomagają.

Czego unikać?

Oczywiście bardzo ważne jest unikanie wszelkich czynników, które narażają włosy na uszkodzenia mechaniczne. Włosy blond są bardziej podatne na zniszczenia. Jednym z głównych czynników, który najłatwiej będzie nam wyeliminować, jest działanie na włosy wysokimi temperaturami.

Podczas mycia włosów zwracajmy uwagę na to, aby woda była umiarkowanie ciepła, a nie gorąca. Woda o wysokiej temperaturze otworzy łuski włosa, co sprawi, że będą sztywne, szorstkie i łamliwe. Na ten samej zasadzie warto odłożyć na bok wszelkie rządzenia typu lokówki czy prostownice, a suszarki używać tylko z chłodnym nawiewem.

A co z kosmetykami stylizacyjnymi, które mają chronić przed działaniem wysokich temperatur? Owszem, można ich używać, by częściowo uchronić włosy przed zniszczeniem, jednak trzeba zachować umiar. Cienkie, łamliwe włosy nie powinny być zbytnio dociążane różnymi preparatami, bo to sprawi, że będą jeszcze słabsze. Koniecznie jednak pokrywajmy włosy sprayem przeciw promieniom UV, zanim wyjdziemy z domu.

Koloryzacja – jak to robić, aby nie zaszkodzić?

Koloryzacja włosów zawsze powinna przebiegać w salonie fryzjerskim. Zaufajmy specjalistom, szczególnie jeśli chodzi o rozjaśnianie włosów. W domowych warunkach bez odpowiedniego doświadczenia z łatwością możemy sobie zaszkodzić, nawet do tego stopnia, że spalimy swoje włosy i będą już tylko do ścięcia. Koloryzacja w salonie będzie przeprowadzana sprawdzonymi, profesjonalnymi farbami, najlepiej wspartymi technologią Olaplex. Olaplex odbudowuje strukturę włosa, zamiast ją niszczyć. Nie zmienia to jednak faktu, że włosy jasne będą po prostu cieńsze niż włosy ciemne. Koloryzacja w salonie to również komfort i odrobina luksusu.