Jak dbać o naturalne blond włosy

Mogłoby wydawać się, że jeśli mamy naturalnie jakiś odcień włosów, to nie trzeba specjalnie o niego dbać. Co innego gdybyśmy włosy farbowały. A jednak warto zdawać sobie sprawę, że nie do końca tak jest. Nasze włosy różnią się między sobą nie tylko kolorem, ale również strukturą. Dlatego naturalne blondynki nie cieszą się zbyt często naturalną burzą loków – ich włosy są cieńsze i bardziej łamliwe.

Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, trzeba by w pierwszej kolejności zadbać o same cebulki włosów. Jeśli będą odpowiednio pielęgnowane i wystarczająco odżywione, będą rosły zdrowe i silne już od samego początku, tak że nie trzeba będzie się nimi aż tak bardzo martwić potem. Jak tego dokonać? Warto rozważyć kilka kroków. Przede wszystkim – prawidłowa rutyna oczyszczająca, a następnie odpowiednie odżywianie cebulek poprzez dietę oraz olejowanie skóry głowy lub stosowanie wcierek. Natomiast na długość włosów najlepiej umówić się do fryzjera na zabieg Regeneracja Kevin Murphy.

Jaki szampon dla blondynek?

Prawidłowa rutyna oczyszczająca oznacza głównie wybieranie kosmetyków delikatnych dla skóry głowy. Warto zacząć zwracać uwagę na składy szamponów, których używamy. Unikajmy bardzo silnych substancji powierzchniowo-czynnych. Raczej zwróćmy się ku łagodnym rozwiązaniom.

Olejowanie skóry głowy

Olejowanie skóry głowy polega na nakładaniu naturalnego oleju, zrobieniu sobie masażu skóry głowy, a następnie założeniu ręcznika i przetrzymaniu jakiś czas takiej konstrukcji na głowie. Oleje są nośnikami wielu cennych substancji, w tym wielu witamin, które wpłyną dobroczynnie na nasze cebulki. Nie tylko przyspieszy to porost włosów, ale również wzmocni strukturę włosa oraz wyreguluje pracę gruczołów łojowych. Oznacza to, że przy regularnym olejowaniu włosów (jednak też nie powinno odbywać się to zbyt często, raz w miesiącu wystarczy), zauważymy, że nie musimy już tak często myć włosów. Na przykład jeśli myłyśmy włosy co dwa dni, zaczniemy to robić co trzy czy nawet cztery, o ile inne czynniki nie sprawią, że trzeba będzie robić to częściej – jak intensywny trening na siłowni.

Olejować można oczywiście całe włosy, a nie tylko skórę głowy. Włosy na długości również bardzo na tym skorzystają.

Wcierki do skóry głowy

Wcierki to ziołowe ekstrakty rozcieńczone wodą, które należy wcierać w skórę głowy. Najlepiej robić to po każdym myciu włosów, ale dopiero gdy są już suche. Wtedy zapewnimy składnikom aktywnym najlepsze dojście do naszych cebulek. Wcierki są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za bałaganem, jaki może sprawić olejowanie włosów.

Regeneracja Kevin Murphy

Zniszczone włosy na długości trudno będzie jednak z powrotem naprawić domowymi sposobami. Wtedy należy wybrać się do fryzjera – najlepiej podciąć zniszczone końcówki, a na resztę włosów poddać zabiegowi profesjonalnemu zabiegowi regenerującemu. Regeneracja Kevin Murphy w salonie nie przekracza kwoty 200 złotych, z reguły jest to nieco mniej. Po zabiegu tym u fryzjera należy kontynuować kurację w domu poprzez sięgnięcie po kosmetyki z linii Kevin Murphy.