Jak dbać o okolice oczu (ZABIEG ANTY-AGING NA OKOLICE OCZU)

Skóra w okolicach oczu jest o wiele cieńsza niż w pozostałych miejscach naszej twarzy. To oznacza, że ma mniej gruczołów, przez co trudniej utrzymuje nawilżenie w komórkach. Dlatego właśnie skóra w okolicach oczu potrzebuje, aby traktować ją w sposób specjalny.

To właśnie w okolicach oczu powstają pierwsze oznaki starzenia się skóry, głównie zmarszczki. Warto więc dbać profilaktycznie o okolice oczu, stosując kosmetyki anty-aging oraz wybierając się na zabiegi do kosmetyczki, takie jak zabieg anty-aging na okolice oczu.

Przeciwzmarszczkowe działanie kosmetyków

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, ze większość kosmetyków nazwanych „przeciwzmarszczkowymi” to produkty, które mają działanie profilaktyczne. To oznacza, że w żadnym wypadku nie sprawią, że zmarszczki, które już powstały na naszej twarzy, magicznie wyparują. Niestety, takie kosmetyki zawierają w sobie bogactwo składników aktywnych, odpowiadają więc za nawilżenie i odżywienie skóry, lecz nie po to, by zmarszczki eliminować, ale by przeciwdziałać ich powstawaniu. Dlatego jeśli jesteśmy już posiadaczkami zmarszczek, wybierzmy się do kosmetyczki na profesjonalne zabiegi na zmarszczki, korzystające z zaawansowanych technologii, takie jak karboksyterapia na twarz czy endermologia twarzy. Jeśli jednak chcemy tylko zmarszczkom przeciwdziałać, wystarczą kosmetyki oraz zabiegi anti-aging. Najlepiej taką profilaktykę rozpocząć już po 20 roku życia, ostatecznie – 25 roku życia.

Jak dbać o okolice oczu na co dzień?

Przede wszystkim, aby zachować piękny, młody wygląd skóry należy prowadzić zdrowy tryb życia. To oznacza zbilansowaną dietę, picie wystarczającej ilości wody, regularną aktywność fizyczną, ale także dobry sen, małą ilość stresu i zmartwień. Istotne jest też wyeliminowanie z naszego życia wszelkich używek. Czy to możliwe? Tak, ale bardzo trudne. Dlatego z pomocą przychodzą nam kosmetyki i suplementy diety.

Dlaczego specjalny krem na okolice oczu?

Kremy nakładane na okolice oczu wbrew pozorom powinny być lekkie. Skóra jest tam na tyle delikatna i cienka, że – pragnąc ją zabezpieczyć przed działaniami szkodliwych czynników – możemy przez przypadek ją przytłoczyć. Nadmiar tłustych, bogatych w składniki aktywne kremów może doprowadzić do podrażnienia skóry oraz zapchania jej. W okolicach oczu będą powstawać wówczas zaczerwienienia, opuchnięcie, a także małe podskórne grudki. Dlatego też warto kupić osobny krem pod oczy – nie stosować w okolicach oczu kremu, którego używamy do reszty twarzy.

Raz na jakiś czas warto wybrać się do kosmetyczki na zabieg anty-aging na okolice oczu. Nie tylko zapewni on profilaktyczne działanie przeciwzmarszczkowe, ale także sprawi, ze spod oczu zejdzie opuchlizna i cienie, a my odmłodniejemy o kilka lat. W przypadku pierwszych, płytkich zmarszczek profesjonalny zabieg może pomóc je delikatnie wygładzić. Zabieg anty-aging na okolice oczu zapewnia również skórze regenerację oraz poprawia jej ogólną kondycję.