JAK DBAĆ O RZĘSY – HENNA RZĘS

Jak dbać o rzęsy?

Dla wielu kobiet wygląd ich rzęs jest bardzo ważny – pragną, by były grube, gęste i wyglądały naturalnie oraz zdrowo. Nie każda z nas jednak myśli na co dzień o tym, aby o nie dbać i uwzględniać je w swojej rutynie pielęgnacyjnej. A sporo możemy dla nich zrobić! Na przykład wybrać się na zabieg henny rzęs – ale po kolei.

Odżywki, serum do rzęs

Po pierwsze możemy zacząć stosować odżywki lub serum do rzęs. Warto jednak zwracać uwagę na skład takich preparatów. Najlepiej gdyby zawierały naturalne substancje, takie jak olej rycynowy, pantenol, biotynę, witaminę B12, proteiny czy ekstrakty roślinne. W składzie szukać można także nanopeptydów, które wpływają stymulująco na proces wzrostu rzęs.

Taką odżywkę można również wykonać samodzielnie w domu na bazie oleju rycynowego, który jest do zakupienia na przykład w aptece. Mieszankę olejków i ekstraktów roślinnych można wlać do oczyszczonego opakowania po starym tuszu do rzęs i rozprowadzać (również wcześniej oczyszczoną) szczoteczką.

Niezależnie od tego, czy odżywkę kupimy w drogerii, czy przygotujemy same – trzeba pamiętać o jej regularnym stosowaniu. Najlepiej codziennie po demakijażu oczu, choć zdarza się, że niektóre odżywki nakłada się rano, przed pomalowaniem rzęs maskarą.

Tusz do rzęs i baza

Tusz do rzęs również ma ogromny wpływ na kondycję rzęs. Jeśli codziennie nakładamy na rzęsy maskarę z drogerii, nie dziwmy się, jeśli zaczną one częściej wypadać, kruszyć się i łamać. Alternatywą są naturalne tusze do rzęs. Te jednak często są niebagatelnie drogie i nieefektywne.

Rozwiązaniem może być stosowanie specjalnej bazy pod tusz do rzęs, która zapewni zarówno ochronę przed negatywnym działaniem tuszu, jak i odżywi je na zasadzie odżywki. Baza przygotuje też rzęsy, pozwoli je wcześniej rozczesać, dzięki czemu makijaż będzie robił lepszy efekt.

Pamiętajmy także o tym, aby dać swoim rzęsom czasem odpocząć. Malowanie ich codziennie, nawet najlepszym tuszem, to nie jest dobry pomysł. Na regenerację rzęs możemy przeznaczyć na przykład niedzielę.

Demakijaż

Kolejnym ważnym krokiem przy dbaniu o kondycję swoich rzęs jest kwestia demakijażu. Należy używać kosmetyku do demakijażu, który jest na tyle skuteczny, by nie musieć długo pocierać wacikami po rzęsach i powiekach, ale jednocześnie na tyle delikatny, aby nie podrażniał okolic oczu. Drażniące substancje mogą negatywnie wpływać nie tylko na same rzęsy, ale także na mieszki włosowe.

Henna rzęs

Dobrą alternatywą dla tuszy, baz, odżywek i demakijażu jest zastosowanie henny. Henna jest naturalnym barwnikiem, pozyskiwanym z krzewu o nazwie lawsonia. Do wyboru są odmiany: czerwone, czarne i brązowe.

Henna rzęs utrzymuje się na włoskach do miesiąca czasu i pozwala cieszyć się efektem pomalowanych rzęs bez codziennej konieczności ich malowania. Efekt jest niezwykle naturalny. Henna rzęs daje również komfort korzystania z atrakcji letnich, takich jak basen czy sauna – henna nie wykrusza się i nie rozmazuje tak jak kosmetyki do makijażu rzęs. A te wodoodporne stosowane codziennie potrafią naprawdę osłabić kondycję włosów. Zabieg można wykonać w domu lub u kosmetyczki. Przeprowadzony w salonie trwa nie więcej niż piętnaście minut i kosztuje od 10 do 30 złotych.