Jak dbać o włosy wiosną?

Z jednej strony wiosna zachęca do zmiany fryzury i pokazania pięknych włosów światu. Z drugiej strony mamy świadomość, że po zimie włosy są słabe, matowe i przesuszone, więc niekoniecznie chcemy się nimi pochwalić. Jak dbać o włosy wiosną, by wyglądały pięknie i zdrowo?

Kondycja włosów po zimie nie zachwyca, a jeśli chcemy, by prezentowały się dobrze, musimy się trochę postarać. Przede wszystkim zastanawiając się nad tym, jak dbać o włosy wiosną, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że działania muszą być kilkutorowe. Będziemy musiały zatroszczyć się o nie w domu, ale warto też odwiedzić profesjonalny salon fryzjerski.

Jak dbać o włosy wiosną w domu?

Po zimie nasze włosy potrzebują nawilżenia. W tym celu sprawdzą się m.in. mgiełki, ale zachowajmy umiar, bo choć suche włosy potrzebują nawilżenia, nie można przesadzić w drugą stronę. Kiedy przesadzimy, nie będą się prezentować najlepiej i trudno będzie je układać. Aby nawilżania nie było zbyt dużo, powinniśmy także odstawić kosmetyki powstałe na bazie owoców.

Kosmetykiem, który powinien na dobre zagościć w naszej łazience, jest płukanka. Wybierzmy taką, która nie przekwasi włosów. Wiosną najlepiej sprawdzą się płukanki z dodatkiem cukru i oleju. Bardzo dobre efekty uzyskamy, stosując maseczki z cukrem trzcinowym, glukozą albo miodem. Do kupienia są gotowe kosmetyki, po które sięgniemy raz na tydzień, albo możemy zrobić własną miksturę.

Aby pobudzić włosy i cebulki, podczas mycia ostatnie płukanie zróbmy chłodną wodą, to doda włosom nieco więcej energii.

Wiosenna wizyta u fryzjera – zmiana fryzury

Aby wzmocnić włosy, przyda się je nieco podciąć. Końcówki należy przycinać co 2-3 miesiące i o tym musimy pamiętać przez cały rok. Dzięki temu będą rosły zdrowsze i mocniejsze. Jednak wiosną może zdecydujemy się na większą zmianę w swojej fryzurze. Tegoroczne trendy pod tym względem dają duże pole do manewru. Modne są zarówno fryzury z krótkimi, jak i długimi włosami. Jednak poza samym cięciem, prześledźmy ofertę pod kątem zabiegów pielęgnacyjnych i regeneracyjnych.

Skuteczne zabiegi regeneracyjne

Kosmetyki, jakich używają profesjonalni fryzjerzy, są znacznie lepsze niż te, które możemy kupić w drogerii. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki z zabiegów jest dla nas najlepszy, zdajmy się na wiedzę i doświadczenie fryzjera. Wśród usług, jakie z pewnością warto wziąć pod uwagę, wymienić można regenerację Olaplex. Zaleca się ją najczęściej osobom stosującym koloryzację, ale nie jest to warunek.

Kolejną interesującą propozycją jest keratynowe prostowanie włosów. Tak naprawdę zabieg polega na wprowadzaniu w strukturę włosa składników odżywczych, a gładkie i proste włosy są „efektem ubocznym”. Przy słabych i łamliwych włosach rewelacyjne efekty daje również regeneracja Kevin Murphy. W trakcie zabiegu składniki aktywne odżywiają włosy i cebulki, co mobilizuje włosy do wzrostu.

Ciekawą propozycją jest rytuał Kerastase. W zależności od tego, w jakiej kondycji są włosy, sięga się po inny kosmetyk. Jego zadaniem jest wniknięcie w strukturę włosa i wzmocnienie ich od środka. Zmiana w wyglądzie włosów jest natychmiastowa.