Jak osiągnąć idealne loki

O pielęgnacji włosów kręconych można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest łatwa, szybka i przyjemna… no, może to ostatnie. Posiadaczki loków wiedzą, jak trudno ujarzmić swoją fryzurę – potrzeba to tego nie tylko lat doświadczenia, ale także ogromu wiedzy.

Nie będziemy tutaj omawiać krok po kroku jak dbać o włosy kręcone, czyli jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja (mycie, odżywianie, czesanie). Zakładając, że to już jest kwestią wiadomą, skupimy się dzisiaj na tym, jak jeszcze bardziej podkreślić („podbić”) skręt naszych włosów. Domowe sposoby czy modelowanie u fryzjera?

Klasyczny plopping!

Plopping jest zdecydowanie najpopularniejszą metodą na podkreślenie skrętu kręconych włosów. Jeśli jesteś posiadaczką kręconych włosów, a jeszcze nie słyszałaś o ploppingu, to wiele Cię ominęło! Plopping to inaczej „koszulkowanie włosów”. Jaką tajemnicę skrywa ta nazwa? Otóż do ploppingu potrzeba dwóch rzeczy: produktu do stylizacji włosów oraz zwykłej bawełnianej koszulki typu T-shirt. Po umyciu naszych loków należy odcisnąć z nich nadmiar wody, nałożyć na nie produkt do stylizacji, a następnie owinąć włosy koszulką do naturalnego wyschnięcia.

Jeśli chodzi o produkt do stylizacji, można użyć kosmetyku do stylizacji z drogerii lub posiłkować się innymi metodami – na przykład zrobić tak zwanego glutka z siemienia lnianego. To bardzo prosty i tani przepis. Wystarczy zagotować siemię lniane, następnie oddzielić ziarna od płynu i pozwolić tak przygotowanej miksturze ostygnąć. Glutek gotowy! Nie tylko świetnie posłuży jako stylizator i pięknie wydobędzie skręt naszych włosów, ale także jednocześnie je odżywi i nawilży.

Nakładanie koszulki na włosy nie jest przypadkowe. Po pierwsze należy zrobić to w odpowiedni sposób:

T-shirt połóż przed sobą, na przykład na łóżku, z ramionkami skierowanymi w Twoją stronę. Następnie z głową w dół należy umieścić luźno zwisające, wilgotne włosy z nałożonym stylizatorem pomiędzy dwoma ramionkami koszulki. Dół koszulki przełóż sobie w stronę karku, aby koszulka zakryła całą powierzchnię głowy. Ostatnim krokiem będzie zawinięcie rękawów i zawiązanie ich z tyłu głowy. Tak założony plopping sprawi, że nasze loki po wyschnięciu będą wyglądały olśniewająco!

Modelowanie włosów u fryzjera

Plopping ma to jednak do siebie, że robi się go wyłącznie na świeżo umyte, wilgotne włosy, a my nie zawsze mamy czas na cały rytuał pielęgnacyjny. Wtedy możemy wspomóc się samymi produktami do stylizacji włosów kręconych, jednak nie daje to już takiego efektu. Czasem mamy już dość układania swoich włosów, by wyglądały perfekcyjnie, lub zwyczajnie nie mamy do tego cierpliwości. Wtedy zawsze możemy skorzystać z usług fryzjerskich. Modelowanie włosów kręconych u fryzjera jest nieocenione szczególnie przed ważnymi uroczystościami czy spotkaniami biznesowymi. Nie trzeba nikogo przekonywać, że modelowanie zrobione przez osobę trzecią jest zawsze lepsze niż modelowanie sobie włosów samodzielnie. A fryzjer do tego ma ogromne doświadczenie i pełen arsenał profesjonalnych produktów i narzędzi, by nasza fryzura wyszła idealnie.