Jak przygotować stopy na wiosnę?

Zimą chowamy stopy w ciepłych butach, a temperatura może zniechęcać do dłuższych zabiegów pielęgnacyjnych. W efekcie nasza skóra i paznokcie nie wyglądają najlepiej. Zamiast wpadać w kompleksy i obawiać się odkrytych butów, lepiej dowiedzieć się, jak przygotować stopy na wiosnę.

Aby cieszyć się pięknymi stopami, wystarczy wprowadzić kilka zmian w codziennych nawykach, a nasze stopy szybko zaczną wyglądać lepiej. Jeżeli nie mamy problemów z odciskami albo modzelami, których pozbycie się wymagałoby ingerencji podologa, o kondycję stóp możemy zadbać na własną rękę. Jak przygotować stopy na wiosnę, by zachwycały?

Po pierwsze systematyczne nawilżanie

Już kilkukrotnie pisaliśmy o tym, że stopy potrzebują stałego nawilżenia. Jeśli zainwestujemy w dobrej jakości krem, możemy uniknąć pękających pięt i przesuszonej skóry. Dobrze, by miał witaminy A i E, aloes i mocznik. Najlepiej nasmarować stopy bezpośrednio przed spaniem, kiedy już nie będziemy chodzić. Wtedy krem rzeczywiście trafi do skóry, a nie na przykład do skarpetek.

Po drugie peelingi i ścieranie

Niektórzy w dalszym ciągu zakładają, że pielęgnacja pięt musi się wiązać z intensywnym ścieraniem naskórka tarką. Przez chwilę wydaje się to pomocne, ale prawda jest taka, że jeśli będziemy to robić za często, to tylko przyspieszymy proces rogowacenia i problem się nasili. Zamiast tego zainwestujmy w dobry peeling albo zróbmy go samodzielnie. W tym celu możemy wykorzystać fusy po porannej kawie, zmielone płatki owsiane i cukier brązowy. Wystarczy, że peeling wykonamy raz na kilka dni.

Po trzecie dbamy o paznokcie

Kiedy zamierzamy bardziej zadbać o stopy, nie możemy pominąć paznokci. Od razu będzie widać, czy są równo obcięte, czy mamy zadbane skórki a na płytce paznokciowej nie ma żadnych przebarwień. Bardzo efektywnie wyglądają paznokcie, na których jest wykonany profesjonalny pedicure. Odwiedzając salon kosmetyczny, będziemy mieć do dyspozycji różne metody, dzięki czemu znajdziemy kolor, który spełni nasze oczekiwania. Do wyboru jest m.in. pedicure Infinity Shine, pedicure kwasowy, hybrydowy z kwasem i wiele innych.

Teoretycznie pedicure możemy zrobić w zaciszu własnego domu. Jednak jeśli chcemy cieszyć się pięknym kolorem na płytce paznokciowej, weźmy pod uwagę wizytę u specjalisty. Lakiery i żele, jakie zrobi kosmetyczka, są trwalsze od zwykłych lakierów. Paznokcie przez długi czas będą wyglądać dobrze i nie będzie problemu z odpryskami.

 Jak przygotować stopy na wiosnę poprzez masaż?

Aby zadbać o kondycję stóp, wcale nie musimy sięgać tylko po kosmetyki. Wymówką nie może być też brak czasu, bo zatroszczyć się o nie możemy nawet podczas oglądania telewizji albo w pracy. Już samo zginanie i rozprostowanie palców sprawi, że krążenie w stopach będzie lepsze. Jeszcze lepsze efekty osiągniemy, jeśli będziemy systematycznie wykonywać masaż piłeczką kolczastą lub do tenisa ziemnego. To nie tylko poprawi krążenie, ale rozluźni mięśnie. Poza tym taki masaż jest bardzo odprężający i możemy wprawić się w doskonały nastrój na resztę dnia.