Jak zmyć farbę z włosów w domu?

Zdarza się, że eksperymentujemy z włosami. Czasem niestety za bardzo. Rezultatów niektórych zabiegów trudno się pozbyć. Wystarczy spojrzeć na to, z czym wiąże się nieumiejętne farbowanie włosów. Załóżmy, że kupujemy w markecie farbę, pełne nadziei i chętne odświeżenia wizerunku nanosimy ją w domu na włosy i… po jej zmyciu mamy ochotę krzyczeć. Co wtedy? Jak zmyć farbę do włosów w warunkach domowych?

Aby koloryzacja dała zadowalające efekty, ważny jest nie tylko sam kosmetyk, jakiego użyjemy. Liczą się też umiejętności i doświadczenie osoby, która zajmuje się farbowaniem. Jeśli więc marzy nam się metamorfoza, a prawda jest taka, że wiosenna aura temu sprzyja, postawmy na farbowanie włosów w renomowanym salonie fryzjerskim. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasze włosy będą miały piękny i równomierny kolor. Będą w dobrej kondycji i nie będą przesuszone. A co jeśli już za późno, farbowałyśmy włosy same i chcemy wrócić do poprzedniego koloru?

Jak zmyć farbę do włosów? Szamponem oczyszczającym!

Przy włosach farbowanych odradza się stosowanie szamponów oczyszczających. Powód jest prosty – sprzyja on otwarciu łusek i wypłukiwaniu się pigmentów. Tym razem jednak zależy nam na tym, by koloru pozbyć się jak najszybciej, a to znaczy, że szampon przeciwłupieżowy może być naszym sprzymierzeńcem. Sięgamy więc po kosmetyk silnie oczyszczający, a włosy myjemy bardzo ciepłą wodą. Myjemy je dwukrotnie, a następnie nakładamy odżywkę zakwaszającą.

Domowa dekoloryzacja z witaminą C

Inną metodą, która pomoże stopniowo pozbyć się farby, jest zastosowanie witaminy C. W tym celu możemy rozdrobnić powszechnie dostępne tabletki albo od razu kupić witaminę w wersji sproszkowanej. Następnie łączymy proszek z szamponem (najlepiej oczyszczającym) i naszej mieszanki używamy do mycia tak długo, aż uzyskamy pożądany efekt.

Płukanka na bazie octu jabłkowego

Po ocet jabłkowy powinnyśmy sięgnąć z dwóch powodów. Przede wszystkim pomoże zmyć niechciany kolor. Jednak oprócz tego rewelacyjnie wspiera zdrowie i kondycję włosów. Docenimy go szczególnie wtedy, kiedy mamy włosy blond – ocet fantastycznie podkreśla ten kolor i rozjaśnia włosy. Płukankę z octu jabłkowego możemy zrobić tuż po myciu włosów. Może nam też posłużyć jako odżywka. W takim przypadku łączymy go z oliwą i nanosimy jak odżywki kupione w sklepie i po paru minutach spłukujemy.

Ściąganie koloru z olejem kokosowym

W naszej kuchni może być jeszcze jeden pomocny składnik – olej kokosowy. Wystarczy, że jego niewielką ilość rozpuścimy w kąpieli wodnej i na ciepło nanosimy na umyte, wilgotne włosy. Nakładamy czepek i owijamy głowę ręcznikiem. W przeciwieństwie do większości kosmetyków nie trzymamy oleju kokosowego na włosach kilka bądź kilkanaście minut. Warto mu dać nawet kilka godzin na działanie. Po tym czasie ponownie myjemy włosy szamponem i nakładamy odżywkę. Podobnie jak opcja z octem jabłkowym olej kokosowy jest warty uwagi również przez wzgląd na jego cenne właściwości i dobroczynne działanie. Rewelacyjnie nawilża i odżywia włosy.