Jak zwiększyć objętość włosów?

Fryzura może być naszą największą ozdobą. Piękne i bujne włosy dodają urody. Są one marzeniem wielu osób, niestety nie zawsze włosy chcą się układać tak, jak tego chcemy. Jak zwiększyć ich objętość, by nasza fryzura była zachwycająca?

Wśród częstych problemów z układaniem włosów jest to, że są one cienkie, oklapnięte już u nasady, a w przypadku włosów długich także ciężkie. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy bezradni. Kluczem do odpowiedzi na pytanie o to jak zwiększyć objętość włosów jest w codziennej pielęgnacji. Co możemy zrobić, by osiągnąć jak najlepsze efekty?

Jak zwiększyć objętość włosów w domu?

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że nasze działania muszą być stałe i regularne. Jednorazowy zabieg to troszkę za mało. Jeśli na co dzień nie dbamy o włosy w odpowiedni sposób i sięgamy po złe kosmetyki, nie oczekujmy, że nasza fryzura będzie świetna. Jak zatem powinniśmy podejść do swoich włosów?

Pamiętajmy o częstym myciu. Po myciu włosy zawsze są lekko uniesione, puszyste i lekkie. Tłuste włosy wyglądają źle i są znacznie bardziej oklapnięte. Poza tym osadzające się na włosach zanieczyszczenia osłabiają strukturę włosa i sprzyjają szybszemu wypadaniu. Raz na jakiś czas należałoby sięgnąć po szampon oczyszczający, który usunie z włosów nie tylko zanieczyszczenia, ale też pozostałości po kosmetykach. Szampon oczyszczający nie jest jedynym kosmetykiem, jaki powinien być na naszej półce. Jeżeli naszym największym kłopotem jest to, że włosy są cienkie i płaskie, to musimy sięgać tylko po te produkty, które mają formułę dostosowaną do tego typu włosów. Mają one łagodny skład i nie obciążają włosów. Dobre efekty dają także płukanki na przykład z rumianku i regularny masaż głowy. Warto też zaprzyjaźnić się z lakierami i piankami.

Jakie znaczenie ma suszenie i stylizacja?

Warto pamiętać o tym, że takie urządzenia jak lokówka i prostownica przesuszają włosy i sprawiają, że robią się one łamliwe. Jeżeli chcemy cieszyć się bujną fryzurą, to w miarę możliwości z tego rodzaju urządzeń zrezygnujmy. Znacznie delikatniejszym sposobem jest zastosowanie wałków do włosów i pianki. Możemy w ten sposób uzyskać fantastyczną fryzurę, nie szkodząc włosom. Poza tym pamiętajmy także o tym, jak korzystać z suszarki. Podczas suszenia włosów suszarką warto trzymać głowę w dół. To sprawi, że będą znacznie bujniejsze.

Natychmiastowy efekt? Zapewni to salon fryzjerski!

Zdarza się, że pomimo starań efekt nie jest taki, jakbyśmy sobie życzyli, albo czeka nas ważna uroczystość, podczas której chcemy wyglądać zjawiskowo. Wtedy też możemy zdecydować się na zabiegi w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Jak zwiększyć objętość włosów u fryzjera? Chcąc czegoś na dłużej, warto wziąć pod uwagę klasyczną trwałą. Jednak kiedy chodzi o jednorazowe wyjście, to weźmy pod uwagę modelowanie lub upięcie. Profesjonalista będzie wiedział, w jaki sposób podejść do naszych włosów, by wydobyć z nich piękno. Samodzielnie nie bylibyśmy w stanie uzyskać tak dobrego rezultatu. Nasza fryzura będzie wyglądać imponująco i bujnie.