Jakie witaminy dla cery są najcenniejsze?

To, w jakim stanie jest nasza skóra, zależy od wielu czynników. Bardzo często to, że mamy jakieś kłopoty z cerą, pojawiają się na niej wypryski, zmarszczki, widoczne zmęczenie, wynika z nieprawidłowej diety i braku witamin. Zastanówmy się, jakie witaminy dla cery są najważniejsze i w jakich produktach je znajdziemy.

Kiedy widzimy, że nasza cera nie prezentuje się najlepiej, zweryfikujmy, czy jemy odpowiednio dużo witamin. Dieta to podstawa. Nasza skóra świetnie pokazuje, czy odżywiamy się prawidłowo. Oprócz tego zwracajmy uwagę na to, czy witaminy znajdują się w kosmetykach, jakie stosujemy do codziennej pielęgnacji. Warto także wziąć pod uwagę profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Jakie witaminy dla cery są najważniejsze?

Pierwszą z nich jest witamina E, nie bez powodu nazywana witaminą młodości. Spowalnia procesy starzenia się skóry, ujędrnia i nawilża skórę. Znajdziemy ją w kiełkach pszenicy, orzechach, oliwie z oliwek i oleju słonecznikowym.

Następna jest witamina D, czyli witamina słońca. Odpowiada za szybszą regenerację, zwiększa napięcie skóry i pomaga jej się złuszczać. O ile wiosną i latem wystarczy każdego dnia na chwilę wyjść na słońce, o tyle jesienią i zimą musimy myśleć o suplementacji. Znajdziemy ją również w tranie, przetworach mlecznych i tłustych rybach.

Nie bez znaczenia jest także witamina K. W naszym organizmie odpowiada przede wszystkim za procesy krzepnięcia krwi. Co daje cerze? Wzmacnia nasze naczynia krwionośne, a przez to zapobiega powstawaniu siniaków, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, a przy tym rozjaśnia cerę. Jest w takich produktach jak jogurty, sery, zielone liście warzyw i pomidory.

Nie możemy zapomnieć o witaminie C, która chroni naszą skórę przed wolnymi rodnikami. Dzięki niej nasza skóra jest lepiej ukrwiona, rozjaśniona, a zmarszczki są płytsze. Witaminę C znajdziemy w owocach cytrusowych, brokule, truskawkach, czarnej porzeczce, papryce, pomidorach i mango.

Nie tylko dieta – witaminy w kosmetologii

Zbilansowana dieta to podstawia zdrowia i promiennej skóry, ale jeszcze lepsze efekty uzyskamy, kiedy będziemy działać dwutorowo. To znaczy, że dietę powinny uzupełnić kosmetyki i zabiegi w gabinecie. W tej chwili witaminy znajdziemy w większości kosmetyków. Są one w peelingach, maseczkach i kremach.

Aby jednak witaminy z kosmetyków mogły wniknąć w głębiej położone komórki, skórę trzeba odpowiednio przygotować. Podstawą jest dogłębne oczyszczenie, które wykona dobra kosmetyczka. Zabieg może być połączeniem oczyszczania i dostarczenia do skóry witamin. Przykładem zabiegu, na który warto się zdecydować jest zabieg Pure Vitamina C. To skuteczny sposób na walkę z wolnymi rodnikami, lepszą odnowę komórkową i ochronę przed promieniowaniem UV. Inną propozycją jest mezoterapia igłowa na twarz. W trakcie tego zabiegu wykonuje się pobudzające krążenie mikronakłucia. Następnie igłą wprowadza się skoncentrowane składniki aktywne, w tym witaminy, które pozwalają odzyskać blask i energię, a także pozbyć się oznak starzenia.