Jakie zabiegi na twarz można a jakich nie wolno robić latem?

Letnie mocne słońce i wysokie temperatury pozwalają uzyskać piękną opaleniznę, a przy tym się zrelaksować i wprawić w wyśmienity nastrój. Jednak dla naszej skóry lato to dość trudny okres. Oznacza to, że trzeba zadbać o jej szczególne traktowanie. Codzienną pielęgnację warto uzupełnić o zabiegi na twarz w salonie kosmetycznym, ale nie każdy jest o tej porze roku wskazany. Na co uważać?

Każdy chce zacząć lato ze zdrową i gładką skórą. Teraz jest ostatni dzwonek na niektóre zabiegi. Są takie, które pod wpływem większej dawki promieniowania UV zwiększają ryzyko poparzeń i przebarwień. Część z nich możemy wykonać, ale pod warunkiem, że będziemy bardzo ostrożnie wychodzić na słońce i zawsze będziemy smarować się wysokim filtrem. To z kolei oznacza, że musimy wybrać, czy chcemy zadbać o cerę, czy piękną opaleniznę. Jeżeli nie chcemy stać przed takim dylematem, zastanówmy się, na jakie zabiegi warto zdecydować się w okresie letnim, a jakie zostawić na jesień.

Ostrożnie z zabiegami złuszczającymi

Wśród usług salonów kosmetycznych, które cieszą się ogromną popularnością, wymienić można różnego rodzaju zabiegi złuszczające. Chodzi m.in. o peelingi chemiczne, mikrodermabrazję i dermabrazję. Bezpośrednio po zabiegu naskórek jest podrażniony, a jeżeli skóra będzie narażona na większą ekspozycję na słońce, może dojść do poparzeń. Wedle zaleceń, po zabiegach tego typu należy miesiąc wstrzymać się z opalaniem i sięgać po kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem.

Uwaga na zabiegi laserem

Bardzo często podczas zabiegów w gabinecie sięga się po laser. Służy on m.in. do usuwania naczynek albo stosuje się go przy epilacji, czyli do trwałego usuwania owłosienia. Emitowane przez urządzenie światło może wychwytywać melaninę lub hemoglobinę. Dlatego też bezpośrednio po zabiegu przez kilka tygodni należy uważać na słońce. W przeciwnym razie może dojść do trudnych do usunięcia przebarwień.

Warto zaczekać z makijażem permanentnym

Oprócz powyższych zabiegów latem odradza się też makijaż permanentny. Chodzi przede wszystkim o trwałość. W trakcie robienia makijażu permanentnego pod skórę wprowadza się specjalne ziołowe barwniki. Aby efekty były trwalsze, a kolor wyraźniejszy, w pierwszych tygodniach należy uważać ze słońcem. Dlatego też, jeśli bierzemy to pod uwagę, poczekajmy, aż lato minie.

Zabiegi na twarz, z których skorzystać warto?

Wiemy już, na co musimy uważać i kiedy poczekać kilka miesięcy. Jednocześnie jest parę zabiegów, dla których lato jest idealną porą. Bez obaw możemy zapisać się na mezoterapię. To jeden z popularniejszych zabiegów antystarzeniowych. Nie tylko zmniejsza zmarszczki, ale także rewitalizuje skórę i poprawia jej sprężystość.

Poleca się również różnego rodzaju zabiegi na bazie antyoksydantów. Nie tylko zadbają o to, że skóra będzie wyglądać świeżo, ale zatrzymają fotostarzenie. Takie zabiegi potrafią zapobiec zmarszczkom, jakie po lecie mogą się pojawić. Tak samo warto wziąć pod uwagę różnego rodzaju zabiegi nawilżające. Latem nasza skóra jest przesuszona i może stać się skórą problematyczną. Decydując się na zabieg nawilżający, można tego uniknąć.