Kiedy warto zdecydować się na laminowanie rzęs?

Jednym z ciekawszych zabiegów brwi jest ich laminowanie. Na czym dokładnie polega laminowanie brwi, jakie daje rezultaty i kto powinien wziąć je pod uwagę?

W największym uproszczeniu można powiedzieć, że laminowanie brwi ma za zadanie odżywić włoski i ułożyć je w odpowiednim kierunku. To jeden z najnowszych zabiegów, a już podbił serca wielu osób.

Dla kogo laminacja brwi?

Zabieg ten weźmy pod uwagę zwłaszcza wtedy, kiedy naszym problemem są brwi słabe, wąskie i cienkie. Sprawdzi się także w sytuacji, gdy brwi łatwo tracą kolor i ciężko je ułożyć. Laminacja brwi sprawi, że włoski będą doskonale odżywione i błyszczące. Optycznie będą wyglądać na gęstsze. Stylizacja tym zabiegiem trwa mniej więcej godzinę, a jej efekty mogą się utrzymywać przeszło miesiąc.

Na laminację może się zdecydować większość osób, bo nie ma wielu przeciwwskazań. Zrezygnować trzeba przy opryszczce, zapaleniu spojówek, infekcjach skóry, czy chorobach oczu. Odradza się ją także kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Jak przebiega zabieg?

Laminowanie brwi odbywa się w kilku etapach. Najpierw trzeba dobrze przygotować włoski. Kosmetyczka dokładnie je oczyszcza i nanosi aktywator z kwasem tioglikolowym. Dzięki jego właściwościom włoski stają się miększe, a łuski się otwierają. To z kolei przekłada się na podatność na stylizację. Na tym etapie brwiom można nadać idealny kształt, po czym pokrywa preparatem utrwalającym efekt. Na końcu na włoski nanosi się preparat pielęgnacyjny i gotowe.

Wskazania pielęgnacyjne

Dla trwałości efektu bardzo ważna jest nasza pielęgnacja, zwłaszcza w pierwszej dobie po zabiegu. Przede wszystkim przez pierwsze 24 godziny brwi nie możemy dotykać ani zamoczyć. Dopiero po tym czasie możemy oczyścić twarz, a następnie delikatnie wyczesać brwi szczoteczką. Nasze włoski będą co prawda doskonale wystylizowane, ale możemy wzmocnić efekt, jeśli do codziennej pielęgnacji włączymy żel utrwalający. W ten sposób sprawimy, że włoski brwi będą przez cały dzień wyglądać perfekcyjnie. Natomiast na noc smarujmy je olejem z czarnuszki lub rycynowym.

Zalety i wady

Najważniejszą zaletą jest przede wszystkim olśniewająca prezencja brwi. Wyglądają znacznie gęściej niż wcześniej i zawsze idealnie się układają. Wyraźnie zarysowane brwi sprawiają, że twarz wygląda na młodszą. Preparaty, po które sięga kosmetyczka w trakcie zabiegu, dodają blasku i wzmacniają strukturę włosków. Brwi są gładkie i w lepszej kondycji. Przez ponad miesiąc nie trzeba będzie się martwić o stylizację brwi, a później wystarczy powtórzyć zabieg.

Z wymienionymi korzyściami będziemy mieć do czynienia, kiedy zdecydujemy się na laminowanie brwi w dobrym salonie kosmetycznym. Ponieważ jednak zabieg ten jest tak lubiany, usługę tę oferują czasem osoby, które nie mają doświadczenia. Wstrzymajmy się z decyzją, jeśli cena jest podejrzanie niska. Może to wynikać albo z niewielkiej wiedzy osoby wykonującej zabieg, albo stosowania słabej jakości preparatów.  W takiej sytuacji brwi mogą być zniszczone, włoski mogą wypadać, a skóra może być podrażniona.