Komu pasują czerwone włosy?

Niewątpliwie czerwone włosy przyciągają spojrzenia. Są propozycją dla kobiet odważnych, pełnych energii i seksapilu. Nie znaczy to, że kolor ten to same zalety. Poza tym nie każda osoba będzie wyglądać w czerwieni dobrze.

Lubimy eksperymentować z kolorami i fryzurami. Jeśli do tej pory koncentrowałyśmy się raczej na standardowych odcieniach brązu lub blondu, czerwień może wydawać się wyjątkowo kusząca. Ale zanim ostatecznie zdecydujemy się na ten kolor, warto się o nim dowiedzieć nieco więcej.

Dla kogo czerwone włosy?

Podobnie jak w odcieniach rudego, w czerwonym doskonale będziemy wyglądać, jeśli mamy jasną bądź mleczną karnację. Wtedy też świetnie wygląda odcień miedziany. Jeśli mamy ciepły, nieco brzoskwiniowy odcień skóry, to czerwień powinna przechodzić w kolor pomarańczowy. Przy skórze oliwkowej stawiajmy na ciemniejsze kolory przechodzące w kolor śliwkowy. Natomiast przy ciemniej karnacji dobrą propozycją jest odcień wiśniowy.

Kto powinien zrezygnować z czerwieni?

Chociaż czerwień na włosach może wyglądać fantastycznie, to nie jest dla każdego. Przede wszystkim zrezygnujmy z niej, jeżeli na naszej twarzy są krostki, trądzik, zaczerwienienia lub mamy skórę naczynkową. Niestety poprzez czerwone włosy wszystkie te niedoskonałości wyeksponujemy. Ponadto czerwień źle wygląda u osób mających bardzo ciemną karnację. Ponadto spójrzmy na kondycję swoich włosów. Z farbowania na czerwono zrezygnujmy, kiedy nasze włosy już są zniszczone i przesuszone, bo farba dodatkowo osłabi ich kondycję. Oczywiście, jeśli jesteśmy osobami, które nie chcą się wyróżniać z tłumu, to również czerwień nie jest dla nas.

Prawidłowa pielęgnacja

Czerwone włosy wyglądają stylowo i efektownie, ale chcąc jak najdłużej utrzymać je w takim stanie, jak w dniu wizyty u fryzjera, musimy postawić na odpowiednią pielęgnację. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że konieczna będzie częstsza niż standardowo koloryzacja. Czerwień szybciej się wypłukuje i jest wrażliwa na promieniowanie UV. Oznacza to, że jeśli chcemy cieszyć się intensywnym kolorem, a przy tym nasze włosy mają być pełne blasku, to musimy sięgać po kosmetyki do włosów farbowanych. Ponadto w słoneczne dni zakładamy nakrycie głowy lub włosy spryskujemy sprayem z filtrem UV. Pomocne będą specjalne maski do włosów farbowanych, które należy stosować raz w tygodniu. W sprzedaży dostępne są specjalne płukanki, które pomogą wzmocnić kolor.

Czerwone włosy nie zawsze takie same

Czerwień na włosach może mieć różną formę i nie chodzi jedynie o zalecany odcień, o czym było wyżej. Ciekawie prezentuje się na przykład w wersji cranberry hair, gdzie robi się czerwone pasemka na czarnych włosach. Najczęściej łączy się kasztan, bordo, purpurę i magenty. Ciekawie prezentuje się efekt wine hair, w którym włosy mają odcień bordowy wchodzący w fiolet. O ile te dwie propozycje są dla osób odważnych, o tyle chocolate chili hair daje delikatniejszy efekt. To włosy ciemnobrązowe z dodatkiem delikatnej czerwieni. Ten wariant pokochało wiele gwiazd.