Fifty Fifty Concept
NAJBARDZIEJ LIFESTYLOWE MIEJSCE NA MAPIE WARSZAWY!

Makijaż permanentny

Odpowiednia stylizacja oczu, ust czy brwi pozwala podkreślić naturalne rysy twarzy i nadać jej charakteru. Osoby niezadowolone z kształtu i koloru swoich warg lub posiadające bardzo jasne, rzadkie włoski na łukach brwiowych, chętnie korzystają z makijażu permanentnego. Służy on poprawie symetrii twarzy, ale również dodaje jej wyrazistości.

Na czym polega makijaż permanentny?

Efekt trwale pomalowanych brwi lub ust osiąga się poprzez wprowadzenie pod skórę indywidualnie dobranego barwnika. Zabieg wykonywany jest za pomocą jednorazowej igły, zamontowanej w urządzeniu do konturowania ust lub cieniowania i wyrysowania brwi. Przed rozpoczęciem działań kosmetolog stosuje znieczulenie miejscowe na obszarze, który ma być poddany zabiegowi. Dzięki temu w trakcie aplikacji pigmentu klient najczęściej odczuwa tylko niewielki dyskomfort.

Makijaż permanentny utrzymuje się od roku do kilku lat, a kiedy pigment zaczyna tracić kolor, jest to wskazaniem do powtórzenia zabiegu. Współcześnie stosowane metody pozwalają uzyskać zróżnicowane rezultaty: od delikatnego zarysowania brwi czy ust do podkreślenia ich koloru i kształtu jak za pomocą szminki albo cienia.

Przeciwwskazania do zabiegu

Istnieją schorzenia, które uniemożliwiają wykonanie makijażu permanentnego. Przeciwwskazaniem dla jego przeprowadzenia jest również ciąża, gdyż w tym stanie lepiej unikać czynności, których wpływ na dziecko nie jest do końca znany. Poza tym kobieta staje się wówczas bardziej podatna na infekcje, więc nie powinna ingerować w strukturę skóry.

Makijażu permanentnego nie wykonasz również, jeśli:

  • masz stany zapalne,
  • chorujesz na hemofilię lub przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe,
  • jesteś w trakcie leczenia nowotworu,
  • jesteś zarażony HIV,
  • często masz zapalenie spojówek lub opryszczkę,
  • posiadasz znamiona lub plamy na skórze,
  • masz cukrzycę w zaawansowanym stadium,
  • posiadasz świeżą opaleniznę lub blizny.

Ponadto, jeżeli cierpisz na przewlekłą chorobę i przyjmujesz na stałe leki, przed trwałym podkreśleniem kształtu ust czy brwi, powinieneś zawsze skonsultować zabieg z lekarzem. Makijaż permanentny wykonuje się co prawda w sposób małoinwazyjny, jednak pigment wprowadza się pod skórę. Nie każdy może więc skorzystać z zalet tego rozwiązania.

Trwałość makijażu permanentnego

Makijaż permanentny pozwala na pewien czas zapomnieć o konieczności malowania się. Czas, przez który utrzyma się efekt zabiegu, zależy jednak od stanu i typu skóry oraz wielu innych okoliczności. Przyczyną szybszego rozjaśnienia pigmentu może być na przykład jego zbyt jasny odcień w stosunku do barwy cery. Znaczenie ma również głębokość, na którą wprowadzono barwnik, stosowanie kosmetyków pielęgnujących, a nawet wiek klienta. Moment, w którym efekty zabiegu zaczną zanikać jest więc kwestią mocno indywidualną.

Podkreślenie kształtu brwi – dobór metody

W naszym gabinecie w Warszawie wykonujemy makijaż permanentny brwi na kilka sposobów. Korzystamy z metody ombre, piórkowej (włoskowej), hybrydowej i microbladingu. Wykonujemy również „Instagram brows”. Wybór odcienia pigmentu, jak i sposobu jego wprowadzenia pod skórę jest sprawą indywidualną. Przyszły kształt brwi, ich kolor, a także wypełnienie powinny pasować do twarzy klienta, jego stylu czy sposobu podkreślania urody na co dzień.

W przypadku osób, które oszczędnie korzystają z kosmetyków do stylizacji i malowania, najlepszym makijażem permanentnym będzie microblading lub trochę mocniejsze wyrysowanie włosków metodą piórkową. Efekt zabiegów będzie pasował do naturalnego koloru ust czy niepomalowanych rzęs. Wspomniane metody skierowane są również do klientek, które okazjonalnie podkreślają brwi kosmetykami i nie chcą mieć wyrazistych łuków na co dzień.

Z kolei ombre czy metoda cienia pozwala osiągnąć bardziej wyrazisty efekt, podobny do tego, który zapewnia użycie preparatu do malowania brwi. Połączeniem metody piórkowej i cienia jest natomiast technika hybrydowa, która mocniej podkreśla łuki, ale pozwala zachować naturalny rezultat, gdyż włoski są dokładnie wyrysowane.

Bye

do zobaczenia

W NASZYM SALONIE
Wspólna 50 – Warszawa