Krótkie włosy – komu pasują?

Strzyżenie damskie w wersji na krótko jest teraz bardzo modne, jednak niestety nie każdej kobiecie pasuje. Wiele celebrytek decyduje się na radykalne ścięcie włosów i wyglądają olśniewająco. Krótka fryzura odmładza je i podkreśla rysy ich twarzy. No właśnie, tylko jakie rysy twarz warto podkreślać, a jakie lepiej ukrywać za długimi włosami?

Kształt twarzy a strzyżenie damskie

Strzyżenie damskie na krótko jest polecane osobom, które mają raczej pociągłe, mocno zarysowane rysy twarzy. Twarze bardzo szerokie lub okrągłe powinny wystrzegać się krótki ścięć. Dobry fryzjer z pewnością mógłby wymyślić stylizację, która by nam pasowała, jednak czy będziemy w stanie odtworzyć ją sami w domu? Jeśli nie, to lepiej pozostańmy przy włosach dłuższych, które sprawią, że nasza twarz będzie wyglądać szczuplej.

Inne cechy, które warto wziąć pod uwagę

Warto także zastanowić się dwa razy przed ścięciem na krótko, jeśli mamy problemy trądzikowe (nie tylko na twarzy, ale także na przykład na szyi czy plecach) lub odstające uszy. Być może te kwestie nie przeszkadzają nam na co dzień i daleko nam do żadnych kompleksów. Jednak jeśli mamy potem czuć się niekomfortowo w swojej nowej fryzurze, nie warto się na nią decydować. Krótkie ścięcie uwydatni te nasze cechy i nie będzie sposobu, aby je ukryć.

Rodzaj włosów a krótkie strzyżenie

Krótkie strzyżenie damskie pasuje zarówno cienkim, jak i grubym włosom. Szczególnie polecane jest jednak tym cienkim, ponieważ często wyglądają one smutno, gdy są długie – brak im „pazura”, objętości. Krótka fryzura sprawi, że będą wyglądać na mocniejsze i grubsze.

Eksperymenty kolorystyczne

Krótkie strzyżenie damskie będzie pasować przy każdym kolorze włosów. Krótkie włosy to także świetna możliwość do eksperymentowania z farbami. Włosy regularnie ścinane nie zdążą się zniszczyć przy częstym farbowaniu, dlatego co miesiąc możemy zaskakiwać przyjaciółki nowym kolorem na naszej głowie. Przy troszkę dłuższych krótkich fryzurach można nawet sprawić sobie ombre. Może być ono klasyczne, z blondem na końcówkach, lub z szalonymi kolorowymi odcieniami – fioletowym, niebieskim, zielonym.

Czy strzyżenie damskie na krótko jest wygodne?

Wiele osób może się zdziwić, ale krótka fryzura wcale nie jest taka prosta do ujarzmienia. Jeśli szukamy odpoczynku od długich włosów, zetnijmy je co najwyżej do ramion. Całkiem krótkie fryzury wymagają odpowiedniej stylizacji, aby wyglądały dobrze. Nawet jeśli chcemy zaprezentować się w artystycznym chaosie na głowie, musimy ten chaos najpierw dokładnie przemyśleć, aby nie wyglądać niechlujnie. Jeśli jednak lubimy bawić się swoimi włosami, krótka fryzura może być strzałem w dziesiątkę. Krótkie ucięcie nie jest dla osób, które wiecznie się spieszą – chyba że postanowimy obciąć się „na jeża”.

Pielęgnacja włosów krótkich

Pamiętajmy, że wraz z nowym ścięciem powinnyśmy nieco inaczej dbać o nasze włosy. Krótko ścięte włosy nie powinny być za bardzo obciążane, tym bardziej że są one pokrywane przeróżnymi kosmetykami stylizacyjnymi. Dlatego warto ograniczyć odżywki do włosów lub wybierać te bez silikonów. Końcówki włosów można zamiast tego po prostu olejować.