LASER DEKA MOTUS AX

Epilacja laserowa ciała – najlepsza metoda na niechciane owłosienie

Każda z nas zmaga się z niechcianym owłosieniem na całym ciele. Najbardziej uciążliwe zdają się być włosy na nogach i pod pachami. Codzienne golenie się maszynką daje bardzo mierne efekty.

Natomiast różne sposoby depilacji (depilatorem elektrycznym czy za pomocą plastrów z woskiem) zajmują dużo czasu, są bolesne i mają swoje skutki uboczne, z których najbardziej uciążliwym zdaje się być wrastanie włosków. Epilacja laserowa ciała natomiast to zabieg pozwalający trwale pozbyć się niechcianego owłosienia.

Epilacja laserowa ciała a depilacja

Depilacja polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami, jednak nie powstrzymuje procesu odnawiania się cebulek, przez co po paru tygodniach włoski znów się pojawiają. Epilacja natomiast polega na podskórnym uszkadzaniu cebulek włosowych, co zapobiega odrastaniu włosów. Oznacza to, że epilacja laserowa ciała jest zabiegiem, który daje trwałe efekty, a depilacja – czasowe. Cebulki włosa mogą się co prawda zregenerować po paru latach od zakończenia serii zabiegów epilacji, jednak nie musi do tego dojść, a przynajmniej nie każda cebulka zdoła się odnowić.

Warto zaznaczyć, że jeśli zdecydujemy się na epilację światłem (tak zwaną fotoepilację), to ból związany z usuwaniem niechcianego owłosienia jest w zasadzie żaden w porównaniu z klasycznymi metodami depilacji. Bardzo ważną zaletą epilacji jest zażegnanie problemu wrastających włosków, który pojawia się przy depilacji.

Na czym polega epilacja laserowa ciała?

Zabieg epilacji można przeprowadzać różnymi metodami, najpopularniejszy jest ten z wykorzystaniem lasera bądź wiązek światła. Epilacja laserowa ciała przeprowadzana jest najczęściej w gabinecie kosmetycznym, jednak jest również od jakiegoś czasu możliwość zakupu sprzętu do domowej epilacji laserowej. Zabieg polega na skierowaniu na ogoloną, oczyszczoną powierzchnię skóry głowicy z wiązką światła o różnej długości fali. Światło działa na związki melaniny ukryte w skórze w cebulkach włosowych. Melanina jest substancją, która odpowiada za kolor naszych włosów. To doprowadza to powstania uszkodzeń w strukturze cebulki i wygaśnięcia jej działania.

Ile trwa i ile kosztuje?

Zabieg epilacji przeprowadzany w salonie może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut. Wszystko zależy od obszaru ciała, jaki postanowiłyśmy poddać epilacji. Oczywiście o wiele dłużej kosmetyczka poświęci czasu naszym nogom niż wtedy, gdy będzie skupiała się tylko na usuwaniu wąsika. To również przekłada się na koszt zabiegu. Oczywiście im nad większą powierzchnią ciała pracujemy, tym więcej zostanie nam policzone.

Ile serii, aby osiągnąć pożądany efekt?

Epilacja laserowa ciała jest zabiegiem, który należy powtarzać w seriach. Czas rekonwalescencji skóry między kolejnymi zabiegami różni się w zależności od miejsca, gdzie zabieg został przeprowadzony. Najkrócej będzie czekać się na następny zabieg usuwania wąsika, bo około 6 tygodni, natomiast w przypadku nóg – można mówić tutaj nawet o miesiącach. Całościowa ilość zabiegów jest sprawą indywidualną, ponieważ zależy to od wielu czynników, jednak z reguły można mówić o od czterech do ośmiu seriach zabiegów.