Makijaż permanentny brwi – jaką metodę wybrać?

Od lat makijaż permanentny bije rekordy popularności. Oznacza fantastyczne, długotrwałe efekty i dużą oszczędność czasu każdego dnia. W zależności od tego, jaką metodą się go wykona, inny będzie rezultat. Na jaką technikę możemy się zdecydować, jeśli chcemy mieć makijaż permanentny brwi?

Nie każdy może pochwalić się pięknymi i wyrazistymi brwiami, więc trzeba pomyśleć o ich makijażu. Najprostszym sposobem jest codzienne sięgnięcie po dobrą kredkę. Jeżeli makijaż robimy umiejętnie, to możemy uzyskać zadowalający efekt. Jednak kiedy brwi są rzadkie i jasne, stanowi to nie lada wyzwanie. W takiej sytuacji makijaż permanentny brwi jest doskonałym rozwiązaniem.

Na czym to polega?

Makijaż permanentny brwi można przyrównać do tatuażu, bo w trakcie zabiegu kosmetyczka wprowadza pod skórę specjalny barwnik. Jednak w przeciwieństwie do tatuażu, makijaż permanentny nie pozostanie z nami na zawsze, a tylko na kilka lat. Zanim pod skórę wprowadzi się barwnik, dobiera się kolor i określa kształt brwi. Dopiero później odpowiednim dla danej metody narzędziem wprowadza się barwnik. Chociaż zabieg odbywa się z udziałem igły, dzięki dobremu znieczuleniu nie boli. Aby efekt utrzymał się dłużej, bezpośrenio po wykonaniu makijażu, a brwi trzeba dbać szczególnie. Dokładne zalecenia przekaże nam kosmetyczka.

Dlaczego warto zdecydować się na makijaż permanentny brwi?

Przede wszystkim codzienny makijaż będzie znacznie szybszy, co docenimy szczególnie, jeśli prowadzimy aktywny tryb życia i ciągle brakuje nam czasu. Niezależnie od tego, gdzie pójdziemy i w jakich będziemy przebywać warunkach, nasz makijaż będzie wyglądał perfekcyjnie. Nie musimy obawiać się deszczu, basenu, sauny. Komfort i wygoda to coś, co podkreślają wszystkie osoby, które się na to zdecydowały.

Mało tego, że zaoszczędzimy czas, to makijaż permanentny oznacza oszczędności pieniędzy w związku z zakupem kosmetyków, jak kredki do brwi. Kiedy po czasie kolor zblednie i będziemy chciały powtórzyć zabieg, możemy zdecydować się na taki sam makijaż lub inny, który akurat będzie na topie.

Makijaż permanentny brwi – przekrój metod

Do wyboru są w zasadzie trzy podstawowe metody dające różne rezultaty. Pierwszą z nich jest metoda cieniowania. Ta propozycja jest idealna dla osób, których brwi z jakiegoś powodu są przerzedzone i pojawiają się braki. Mamy do czynienia z zabarwieniem skóry, a tym samym z uzyskaniem jednolitego koloru na łuku brwiowym.

Inną metodą jest ombre brwi. Daje takie same efekty, jak ombre na włosach i polega na cieniowaniu. Przy skroniach włoski są ciemniejsze, a im bliżej kącika oka, tym ich kolor jest jaśniejszy. Dzięki tej technice nie tylko można uzyskać naturalny rezultat, ale brwi mają pięknie zaznaczony kształt.

Osobom, które całkowicie straciły włoski brwi, albo mają ich bardzo mało, poleca się metodę piórkową, inaczej microblading. Polega na tym, że wykonuje się na skórze nacięcia i wypełnia barwnikiem. Dzięki temu brwi wyglądają naturalnie – pomimo braku włosków, brwi mają idealny kształt i kolor.

Jeżeli nie jesteśmy zdecydowane na to, która metoda jest dla nas, zdajmy się na profesjonalistkę wykonującą zabieg – na pewno wybierze odpowiednią.