Makijaż permanentny ust – trendy 2021

Zainteresowanie makijażem permanentnym rośnie. To wygodne rozwiązanie dla kobiet aktywnych, które chcą zawsze wyglądać idealnie, bez względu na porę dnia czy warunki pogodowe. Warto zwrócić uwagę na przykład ma makijaż permanentny ust.

Chociaż mówi się, że makijaż permanentny jest trwały, to nie jest powiedziane, że zostanie z nami na zawsze. Podczas zabiegu wprowadza się pod skórę specjalne barwniki, które działają podobnie jak tatuaż. Z tą różnicą, że tatuaż zostanie na zawsze, a makijaż zacznie schodzić po kilku latach. Dlatego też, jeśli teraz zdecydujemy się na coś teraz, nie znaczy, że za kilka nasz makijaż ma wyglądać tak samo. Trendy w makijażu permanentnym się zmieniają, a decydując się na niego w dobrym salonie, mamy pewność, że będziemy wyglądać świetnie.

Makijaż permanentny usta – stawiamy na naturalność

Przede wszystkim musimy sobie zdawać sprawę z tego, że makijaż permanentny ust wcale nie musi być mocny. Naturalność zawsze jest w cenie, zawsze jest modna, a czasy, kiedy kobiety decydowały się na intensywne kolory, już minęły. Teraz ważne jest to, by wyeksponować, podkreślić kontur ust. Mają być wyraźne, ale w naturalnym kolorze. Jednym z ważniejszych tegorocznych trendów są pastelowe kolory. Mikropigmentacja sprawia, że usta wyglądają świeżo i elegancko.

Dla uzyskania takiego efektu ważne jest to, czy kolor jest dobrany pod kątem naszej karnacji. Przykładowo do karnacji jasnej i ciepłej pasować będą lekko łososiowe lub jasnoróżowe usta, natomiast do zimnej jasnej karnacji usta powinny być w chłodnym odcieniu różu bądź delikatnie beżowe.

Metoda 3D w makijażu permanentnym ust

Omawiając trendy w makijażu permanentnym ust, nie można pominąć metody 3D, dzięki której nasze usta będą wyglądać na trójwymiarowe. Będą optycznie większe i bardziej ponętne. Taki efekt można osiągnąć, kiedy wykona się mikropigmentację z zastosowaniem techniki światłocienia. Jeśli mamy drobne usta, to jest to coś w sam raz dla nas.

Usta jak po nałożeniu błyszczyka

Błyszczyki uwielbiamy od lat. Teraz efekt błyszczyka pozwoli osiągnąć makijaż permanentny ust. Nasze usta będą miały naturalny połysk, będą optycznie większe i będą sprawiać wrażenie, jakby zawsze były lekko zwilżone. Jest to możliwe dzięki pigmentowi imitującymi błyszczące drobinki. Dopiero na nie nakłada się główny kolor a na koniec odrobinę połyskującego barwnika.

Usta pełne dziewczęcego uroku

Makijaż permanentny może być bardzo delikatny i bezkonturowy. Wtedy też nasze usta stają się pełne, gładkie, świeże i bardzo dziewczęce. Mówi się wtedy o metodzie Baby Doll. Tutaj także ważny jest dobór pasujących do karnacji barwników.