Makijaż sylwestrowy

Sylwester jest największą imprezą, na jaką można pójść w ciągu roku. Świętują wtedy wszyscy. Oczywiste więc jest to, że każda z nas chce mieć na sobie wyjątkową kreację, niemniej wyjątkowy makijaż wieczorowy i wspaniałą, niecodzienną fryzurę.

Kiedy wybierzemy już idealną kreację, warto zastanowić się nad tym, jaki makijaż by do niej pasował. Wszystko powinno ze sobą korespondować i być w zgodzie z najnowszymi trendami. Jaki makijaż wieczorowy poleca się na zakończenie 2019 roku?

Przede wszystkim – trwałość

Najważniejszą cechą makijażu sylwestrowego jest jego trwałość. Powinien on być wysokiej jakości, aby nie zaczął szybko spływać nam po twarzy i się ścierać. Jeśli nie stać nas na kosmetyki z najwyższej półki, możemy zdecydować się na makijaż wieczorowy u kosmetyczki.

Aby osiągnąć idealną trwałość makijażu, trzeba zadbać także o jego odpowiednią aplikację. Jeśli nałożymy nawet najlepszy podkład na nieprzygotowaną skórę, nie dziwmy się, jeśli będzie źle się prezentował. Podstawą jest dokładne oczyszczenie skóry, a następnie dogłębne jej nawilżenie i nałożenie silikonowej bazy, która idealnie zwiąże podkład z naszą skórą. Zapobiegnie także nadmiernemu poceniu się cery. Najlepiej podkład dodatkowo zabezpieczyć na wierzchu pudrem oraz sprayem utrwalającym makijaż. Zanim jednak przejdziemy do tego ostatniego kroku, warto zająć się makijażem oczu, pod który oczywiście należy nałożyć bazę pod cienie.

Makijaż wieczorowy oczu

Na Sylwestra zawsze sprawdza się mocne smokey-eye, które szczególnie modne w tym roku jest w odcieniach brązu. Mocno podkreślone oczy to podstawa makijażu wieczorowego. Koniecznie wypróbujmy też sztuczne rzęsy bądź inne sposoby na podkreślenie swoich naturalnych rzęs. Możemy na przykład nałożyć tusz kilka razy, aby wydawały się dłuższe, grubsze i gęstsze.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszaleć w sylwestra z kolorami i śmiałymi kreskami. Pigmentacja musi być mocna, ponieważ noc sylwestrowa jest czasem, kiedy można pozwolić sobie na naprawdę intensywny makijaż wieczorowy. Ważne, aby makijaż oka był intensywny na tyle, aby można było go zauważyć w przydymionych, przyciemnionych pomieszczeniach.

Warto dodać, że przy mocnym makijażu oczu lepiej użyć stonowanego odcienia szminki. Makijaż wieczorowy niech będzie mocny, ale nie ciężki czy prześmiewczo wręcz przesadzony. Nie muszą być to wyłącznie kolory typu nude, ale delikatne róże wystarczą, najlepiej z wykończeniem satynowym.

Trend na 2019 rok

Nieprzerwanie zawsze na Sylwestra modny jest brokat pod każdą postacią. Można nałożyć go na powieki, na całą twarz, a nawet na całe ciało, z czego bardzo efektownie prezentuje się obsypany brokatem dekolt. Blasku można dodać sobie także dużą ilością rozświetlacza. Szczególnie w tym sezonie modny jest look tak zwany „glossy skin”, który można osiągnąć właśnie za jego pomocą. Jeśli chcemy naprawdę zaszaleć, wykończmy cały makijaż wieczorowy, dodając w okolicach oczu i skroni po kilka cyrkonii lub innych kryształków. Pamiętajmy, aby zawsze używać kleju przeznaczonego do skóry i wcześniej sprawdzić, czy nie ma się alergii.