Masaż Kobido – popraw kondycję twarzy

Masaż Kobido można określić jako niechirurgiczny czy też bezinwazyjny lifting twarzy. Oznacza to, że poprawę jędrności i napięcia powierzchniowego skóry można uzyskać bez używania ostrych narzędzi (tj. skalpela czy igieł) i wydawania kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Temu zabiegowi, wywodzącemu się z kraju kwitnącej wiśni, zaufały znane i lubiane postaci. Niech za przykład posłuży chociażby Małgorzata Kożuchowska, która nie omieszkała pochwalić się osiągniętymi efektami na swoim profilu na Instagramie.

Na czym polega masaż Kobido?

Zabieg jest zespołem wielu metod i technik masażu. I właśnie dzięki tej dużej różnorodności można uzyskać tak rewelacyjne efekty. Należy pamiętać o tym, że mięśnie twarzy wraz z upływem czasu kurczą się, zaś skóra robi się wiotka. W efekcie powstają zmarszczki. Dlatego w Kobido na samym początku staramy się uelastycznić skórę i mięśnie poprzez powolne, ale silne ruchy wykonywane opuszkami palców. Skupiamy się nie tylko na twarzy, ale również szyi i barkach. Następnie przychodzi czas na fazę relaksacyjną. Kolejnym etapem jest drenaż limfatyczny, czyli delikatne ruchy pomagające uaktywnić kanały limfatyczne i zebrać zalegającą na twarzy limfę. Potem przechodzimy do fazy liftingującej. To szybkie, energiczne ruchy podrzucające mięśnie z elementami podszczypywania. Pragniemy w tym miejscu podkreślić, że masaż Kobido nie jest bolesny, a poszczególne etapy odbierane są przez naszych Klientów jako bardzo przyjemne, choć czasem nietypowe.

Co można zyskać?

Masaż Kobido pozwala przede wszystkim wypłaszczyć zmarszczki i bruzdy mimiczne, a więc cofnąć widoczne oznaki starzenia się skóry, a także poprawić owal twarzy i sprawić, by była bardziej rozświetlona. Oprócz tego oczyszcza skórę z toksyn, które co dzień przedostają się do niej, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny oraz zmniejsza napięcie mięśniowe w okolicach głowy, szyi i karku.

Jak szybko widoczne są efekty?

Co ważne, efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. By jednak utrzymywały się one przez długi okres czasuwarto korzystać z niego regularnie, np. raz w miesiącu. Cykliczność sprawi, że pozytywne zmiany zostaną utrwalone.