Modne fryzury 2021 – jakie fryzury są na topie?

Wraz z nadejściem wiosny pragniemy odświeżyć swój wizerunek. Nie chodzi tylko o zmianę garderoby na największe ubraniowe hity nadchodzącego sezonu. Warto również zadbać o swoją cerę i… fryzurę. Jakie są modne fryzury 2021?

Bez względu na to, jakiej długości mamy włosy, z pewnością znajdzie się fryzura, w której będziemy wyglądać świetnie, a przy tym bardzo modnie. Na topie są asymetryczne cięcia, loki, fale, finezyjne stylizacje i naturalne ułożenia. Mamy, w czym wybierać, a oto przykłady.

Modne fryzury 2021 dla krótkich włosów

Dla fanek krótkich cięć jest fryzura pixie cut. Już w zeszłym roku cieszyła się popularnością. Weźmy ją pod uwagę, jeżeli jesteśmy odważne i pewne siebie. Z tyłu włosy są bardzo krótkie, z przodu trochę dłuższe. Taka fryzura jest nieco zadziorna i podkreśla silny charakter.

Z pewnością możemy zainteresować się bobem z grzywką. Klasyczny bob świetnie wygląda na krótszych włosach. Jeśli chcemy pozostać przy dłuższych włosach, a przy tym podobają nam się boby, możemy pójść na kompromis i wybrać fryzurę angled-lob. To zmodyfikowana wersja boba, w której włosy sięgają obojczyków. Aby uzyskać imponujący efekt, ważne jest strzyżenie damskie wykonane przez profesjonalistę. Angled-lob musi mieć ostre linie, aby zachowała geometryczny kształt. Fryzurą tą możemy się cieszyć zarówno przy prostych, jak i kręconych włosach.

Mając piękne długie włosy, postawmy na loki lub fale. Nie ścinajmy ich, zwłaszcza kiedy jesteśmy posiadaczkami włosów ze skłonnością do kręcenia. Równie modną fryzurę osiągniemy, jeśli nasze włosy są proste. W tym roku bardzo modne są gładkie fryzury nawiązujące do lat szkolnych. Proste włosy i równy przedziałek są gwarancją uzyskania fryzury modnej i eleganckiej. Preferując upięcia, koncentrujmy się na różnego rodzaju warkoczach. Fryzura modna, wygodna i pełna dziewczęcego uroku.

Równocześnie ze zmianą fryzury, może zdecydujemy się na zmianę kolorów włosów. W tym roku zrezygnujmy z platyny i neonowych pasemek. Odstawmy też intensywną i sztucznie wyglądającą czerń. W cenie będą odcienie naturalne. Weźmy pod uwagę szczególnie ciepłe kolory i złociste refleksy. Kolorem, który wrócił do łask, jest naturalnie wyglądający rudy.

Modne fryzury 2021 tylko w salonie fryzjerskim!

Zarówno w przypadku cięcia, jak i farbowania, lepiej umówić się z doświadczonym fryzjerem. Przy odważnych cięciach jak te wymienione wyżej, liczy się doświadczenie i precyzja. Wystarczy nieumiejętnie obciąć włosy, aby fryzura straciła cały urok. Natomiast w przypadku koloryzacji nie możemy zapominać, że interesuje nas naturalny odcień. Wiele drogeryjnych farb nie pozwoli go uzyskać. Niekoniecznie uda nam się uzyskać efekt, jaki pokazano na opakowaniu. Poza tym takie farby mogą być dla włosów bardziej szkodliwe, a pielęgnacja jest niezbędna, aby wyglądały dobrze. W profesjonalnym salonie fryzjerskim korzysta się tylko z renomowanych kosmetyków. Nie tylko pozwolą uzyskać idealny kolor, ale włosy będą lśniące i zdrowe.