Modne fryzury męskie

Trendy się zmieniają, także te dotyczące męskich fryzur. Jeśli nie chcemy pozostać w tyle, to, zamiast upierać się przy tym, by fryzjer obciął nas „tak, jak zawsze”, wypróbujmy czegoś nowego. Jakie modne fryzury męskie warto wziąć pod uwagę?

W dalszym ciągu na topie są cięcia, jakie znamy z poprzednich sezonów, ale nie brakuje też nowości, które z pewnością przykują uwagę. Nadal Panowie decydują się na ponadczasowe uczesania, ale coraz częściej modne fryzury męskie nawiązują do vintage i są z połyskiem. Co to oznacza? Że po czasie mody na całkowicie swobodny i naturalny wygląd, będziemy nawiązywać do trendów znanych przed laty. Czym szczególnie warto się zainteresować?

Comb over

Jedną z popularniejszych fryzur tego roku jest comb over. Część z nas pamięta ją jeszcze z przeszłości, kiedy to łysiejący już mężczyźni, próbowali tak zaczesać włosy, by ukryć łysinę. Teraz ponownie comb over jest na topie, ale w zupełnie nowej odsłonie. Obecnie włosy o długości kilku centymetrów zaczesuje się w jedną stronę. Dzięki odznaczającym się lekkim liniom grzebienia włosy są wyraźniejsze. Kiedy już się na to zdecydujemy, to mamy pewność, że fryzurę każdego dnia uzyskamy szybko. Wystarczy zaczesać i nałożyć pomadę.

Modne fryzury męskie

Od zeszłego roku modna jest fryzura french crop. Ze względu na to, że właściwie nic nie trzeba z włosami robić i nie wymagają szczególnego układania, na to rozwiązanie decydują się mężczyźni w każdym wieku. U góry włosy są nieco dłuższe niż po bokach i z tyłu. Włosy mają być zwichrzone, naturalne, z grzywką opadającą na czoło. Różnica w porównaniu z rokiem minionym polega na tym, że teraz sięga się po pomadę, która nada fryzurze połysku.

Modne fryzury męskie – pompadout

Zwróćmy także uwagę na pompadour. Najprościej można powiedzieć, że jest to fryzura Elvisa Presleya, w której dłuższą grzywkę zaczeszemy do tyłu tak, by włosy dość mocno unieść. Na włosach powinien być delikatny połysk, ale nie brylantyna. Ta fryzura jest dość wymagająca, ale przy tym bardzo efektowna.

Fryzura przy średniej długości włosach

Nie wszyscy mężczyźni są zwolennikami krótkich włosów. Dlatego też w naszym zestawieniu nie może zabraknąć propozycji uczesania dla osób z nieco dłuższymi włosami. Jeśli chcemy być trendy, to postawmy na fryzurę w klasycznym wydaniu. Nasze włosy nie będą wtedy rozwichrzone, a gładko zaczesane do tyłu. Dobrze wyglądają włosy o długości do połowy szyi lub do ramion. Zaczesujemy je do tyłu i nakładamy pomadę. Przy tej fryzurze nie ma miejsca na wystające kosmyki.

Męski kucyk

Mając dłuższe włosy, weźmy pod uwagę męski kucyk lub kok. Jeszcze jakiś czas temu popularnością cieszyła się fryzura na samuraja. Teraz nie golimy boków. Męski kucyk to praktyczna fryzura, którą docenimy, kiedy liczy się dla nas wygoda, jesteśmy aktywni i mamy dłuższe włosy. Najmodniejsze są te koki, które tworzy się z włosów mających co najmniej 15 cm długości. Daje to gwarancję, że kiedy rozczeszemy i zepniemy włosy, to fryzura będzie estetyczna i niczego nie będzie trzeba poprawiać.