Modne kobiece upięcie na 2020 rok

W nadchodzącym roku 2020 modne będą raczej stylizacje średnich długości włosów, jednak ścinanie włosów nie jest konieczne. Jeśli mamy długie włosy, możemy spiąć je w luźne kompozycje – upięcie w koczek, warkocz czy kucyk. Niezależnie od długości włosów modne będą także grzywki, najlepiej lekko podkręcone karbownicą. Delikatne fale w stylu boho również będą pojawiać się na głowach kobiet.

Średnia długość włosów

Nie każdemu pasują włosy ścięte do ramion czy nawet przed ramiona. Aby taka fryzura wyglądała korzystnie, trzeba mieć trójkątną, szczupłą, pociągłą twarz, a włosy muszą być grube, mocne i zdrowe. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami takich cech – nie wahajmy się. W innym wypadku rozważmy inne opcje, które ponętnie wyeksponują nasz dekolt i ramiona.

Luźne upięcie włosów

Przy długich włosach modne będzie modne luźne upięcie. Tak zwana messy bun, czyli luźny koczek, który jest popularny już od jakiegoś czasu, nadal nie wyjdzie z mody. Najlepiej jeśli z koczka będą wychodzić pojedyncze kosmki falujących się włosów.

Kucyk powinny być spięte nisko, a włosy mogą być proste lub lekko falowane. Również kilka kosmków może się z nich wydostawać. Wydawać by się mogło, że to najprostsze upięcie, jakie tylko może być. Trzeba jednak wiedzieć, co się robi, aby nie wyglądało dziecinnie, a elegancko i dziewczęco. Pomóc tutaj mogą odpowiednie akcesoria do włosów, o których będziemy pisać potem.

Warkocze i sploty włosów modne są niemal w każdej odsłonie, byle by nie wiązać ich ciasno, a pozostawić lekki luz, pozwolić pojedynczym kosmykom wędrować. Pod żadnym pozorem nie „przylizujmy” włosów! Możemy codziennie wypróbowywać inne upięcie włosów w warkocz. Oprócz tradycyjnego warkocza prostego są jeszcze na przykład: warkocz francuski, holenderski, przekładany czy „wodospad”.

Stylizacje na specjalne okazje

Na specjalne okazje przy średniej długości włosach może sprawdzić się look na „mokrą włoszkę”. Polega na pozostawieniu włosów rozpuszczonych, jednak pokrytych przeróżnymi preparatami do włosów. Można spróbować użyć pasty do włosów lub olejku i ułożyć je tak, aby wyraźnie odznaczały się pojedyncze kosmyki włosów. Włosy nie muszą się kręcić, wystarczy, że będą lekko pofalowane. Utrwalić najlepiej taką fryzurę sprayem do włosów.

Osoby, które uwielbiają wyróżniać się w tłumie, będą mogły poszaleć z brokatem i innymi połyskującymi kryształkami na włosach. Do modnego upięcia idealnie sprawdzi się takie rozwiązanie. Uważajmy jednak, aby nasza kreacja nie była zbyt mocna do takiego rodzaju stylizacji włosów, aby nie wyglądać absurdalnie i śmiesznie. Jeśli nie wiemy, jak wykonać tak odważną fryzurę, umówmy się na wizytę do doświadczonego fryzjera.

Akcesoria do włosów

Z akcesoriów do włosów możemy wybierać subtelne kokardy pod kolor i styl naszej kreacji, szeroką opaskę bądź wyraźnie odznaczającą się spinkę. Polecane są jednak głównie przy kucyku, ponieważ luźne upięcia, sploty, warkocze same w sobie dużo już wprowadzają zamieszania na głowie. Starajmy się więc zachować umiar, aby biło od nas naturalne, subtelne piękno.