Modny makijaż oka – jak podkreślić piękno oczu?

Jeśli dobrze zrobimy makijaż oczu, będziemy wyglądać zniewalająco. Efektownie podkreślone oko sprawi, że będziemy przyciągać spojrzenia, a nasza twarz będzie wyrazistsza. Poprzez cieniowanie możemy modelować kształt oczu, aby te wyglądały na większe. Jak zrobić prosty i modny makijaż oka?

Zanim przejdziemy do samego makijażu, powinniśmy wyjaśnić, że podstawą jest pielęgnacja. Musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Poza tym zaopatrzymy się w dobrej jakości bazę. Wiele osób o niej zapomina, ale ma one duże znaczenie, jeśli chcemy, by makijaż oka wyglądał fantastycznie przez wiele godzin. Dzięki bazie nie musimy się obawiać, że po paru godzinach cień zacznie się sypać albo na powiekach pojawią się nieestetyczne kreski. Jeżeli nie zależy nam na tym, by makijaż był bardzo trwały, a przy tym mamy kłopot z naczynkami i zasinieniem, to sięgnijmy po korektor – będzie lekką bazą, a jednocześnie wyrówna kolor. Mamy bazę i co dalej?

Wybieramy kolory

Jeżeli planujemy makijaż dzienny albo dopiero rozpoczynamy przygodę z make-upem, wybierajmy raczej jasne kolory. Przy ciemnych widać wszystkie niedoskonałości i niedociągnięcia makijażu. Neutralne i jasne kolory pozwolą nam uniknąć ewentualnej wpadki. Zawsze stawiajmy na dobrej jakości kosmetyki o bezpiecznym składzie. Cienie nie mogą się osypywać ani wywoływać podrażnień. Przygotujmy także tusz do rzęs, wspomniany korektor i kredkę do brwi – liczy się nie tylko powieka, ale cała oprawa oka.

Podstawowy makijaż oka

Najpierw nakładamy bazę, a następnie delikatnie przypudrowujemy powiekę beżowym cieniem. Nanosimy cień przejściowy na całą powiekę ruchomą i nad załamaniem powieki. Dobrze sprawdzi się jasny róż albo jasny brąz. Aby powiększyć oko, cień nakładajmy nad załamaniem, to powiększy powiekę. Dalej puchatym pędzlem rozcieramy cień i nanosimy ciemniejszy kolor na połowę powieki ruchomej. Zaczynamy od kącika, następnie rozcieramy. Jeżeli naszym celem jest rozświetlenie oka, to wybierzmy cień metaliczny albo perłowy. Dla mocniejszego efektu możemy cień nałożyć również na dolną powiekę, a na koniec wytuszować rzęsy.

Powiększamy oczy makijażem

Dobry makijaż oka może powiększyć nasze oczy. Wtedy też sięgnijmy po kredkę do oczu bądź eyeliner. Kredką robimy linię tylko na górnej powiece, nigdy nie na dolnej. Dobrze będziemy wyglądać, kiedy kreska będzie i nad rzęsami i pod. Weźmy też pod uwagę smokey eyes, to znaczy, że ciemniejszy cień do powiek będzie na górnej powiece albo zewnętrznym kąciku. Do makijażu codziennego sięgajmy po jaśniejszy odcień, a do wieczorowego możemy postawić na coś wyraźniejszego.

Makijaż wieczorowy u specjalisty

Są takie okazje, podczas których chcemy wyglądać wyjątkowo pięknie. Wtedy też możemy umówić się u kosmetyczki lub wizażystki na makijaż wieczorowy. Z pewnością zna triki, o jakich my nie słyszałyśmy, a wprawne dłonie sprawią, że będziemy wyglądać lepiej niż kiedykolwiek. Poza tym specjalistka będzie umieć dobrać kolory do naszej karnacji i nałoży makijaż w taki sposób, by wyeksponować nasze atuty.