Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa to zabieg polegający na wtłaczaniu w skórę dużej ilości tlenu wraz ze składnikami odżywczymi i kwasem hialuronowym o działaniu nawilżającym. Poddać można jej różne części ciała. Infuzja tlenowa na twarz, szyję, dekolt to najczęściej wybierana propozycja w salonach kosmetycznych.

 

Tlen ma właściwości bakteriobójcze, a także przyspiesza regenerację komórek, dzięki czemu jest pomocny przy wielu problemach. Pomaga radzić sobie z bliznami, na przykład związanymi z trądzikiem różowatym, a także ze zmarszczkami czy ogólną szarością skóry oraz brakiem jej elastyczności, czy jędrności. Zabieg podawania tlenu wraz z substancjami aktywnymi wpływa także na wyrównanie kolorytu skóry i wyraźnie sprawia, ze twarz staje się bardziej promienna. Jak widać, infuzja tlenowa zastosowań ma wiele, a co najlepsze efekty są widoczne od razu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety wszelkie stany zapalne i zakażenia wirusowe (takie jak opryszczka) są przeciwwskazaniem do zabiegu infuzji tlenowej. Poprzez metodę wprowadzania tlenu pod ciśnieniem w głębokie warstwy skóry można także rozprowadzić wirusy po całej twarzy, co nigdy nie jest wskazane. Możemy sobie wtedy tylko zrobić krzywdę, a przecież nie o to chodzi. Poza tym zabiegowi nie mogą poddawać się kobiety karmiące piersią lub w ciąży. Oczywiście jeśli mamy jakąś alergie, koniecznie powiedzmy o tym kosmetyczce przed zabiegiem, aby mogła upewnić się, że w składzie ampułek witaminowych nie ma żadnego groźnego dla nas alergenu.

Infuzja tlenowa bywa mylona z popularnym zabiegiem zwanym oxybrazją (profesjonalna nazwa to mikrodermabrazja wodno-tlenowa). Oba zabiegi przeprowadza się, wykorzystując duże ilości tlenu, jednak technika wykonywania różni się, a i efekty są inne. Oxybrazja ma na celu oczyszczenie skóry i świetnie przygotowuje ją do dalszych zabiegów. To mechaniczne złuszczanie naskórka, które jest dogłębne, efektywne, ale jednocześnie dosyć delikatne, dlatego oxybrazję poleca się osobom o cerze wrażliwej lub naczynkowej.

Nie ma przeciwwskazań, aby wykonywać infuzję tlenową po zabiegu oxybrazji, a wręcz często się to proponuje. Infuzja tlenowa świetnie dopełnia zabieg oxybrazji, ponieważ doskonale odżywia i nawilża wcześniej oczyszczoną skórę. Oba zabiegi są bezbolesne.

Infuzja tlenowa na twarz, szyję, dekolt to zabieg, który trwa średnio półtorej godziny. Kosztuje zazwyczaj około 150 złotych, a w połączeniu z oxybrazją kwota wynosi około 250 złotych. Zabieg nie podrażnia skóry, więc niepotrzebne jest uwzględnianie żadnej rekonwalescencji. Efekty są widoczne od razu. Infuzja tlenowa sprawia, że skóra jest odżywiona, nawilżona, bardziej napięta i promienna. Szczególnie poleca się zabieg właśnie w zestawieniu z dekoltem i szyją, a nie wyłącznie na twarz, ponieważ skóra na szyi i dekolcie również jest narażona na szybkie starzenie się. Infuzja tlenowa jest jednym z tych zabiegów, które najlepiej powtarzać co jakiś czas, aby móc korzystać z maksymalnych korzyści, jakie daje.