Na czym polega makijaż permanentny i jak przygotować się do zabiegu?
Coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny. Najczęściej wykonujemy taki zabieg na ustach, aby nadać im koloru i pełni, brwiach oraz powiekach, aby podkreślić linię rzęs.
Makijaż permanentny ma za zadanie subtelnie podkreślić naturalne piękno tak, aby niezależnie od okoliczności zawsze wyglądać wspaniale. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba już martwić się tym, czy dobrze wyglądamy na basenie, siłowni czy zaraz po wstaniu z łóżka.
Na czym polega zabieg?
Lingeristka za pomocą igły wprowadza barwnik pod naskórek. Przypomina to metodę robienia tatuażu, z tym że igła wprowadzana jest zdecydowanie płycej pod skórę. Przez to makijaż nie jest wieczny (tak jak tatuaże), a sam proces mniej bolesny. Właściwie wykonany zabieg makijażu permanentnego wymaga dwóch podejść. Po pierwszej aplikacji należy odczekać do 6 tygodni, aby skóra mogła się zagoić, a makijaż utrwalić. Następnie przeprowadzamy drugi zabieg, korygujący.
Jak przygotować się do zabiegu?
Bardzo ważne jest, aby skóra była w jak najlepszym stanie. To oznacza, że już nawet na dwa tygodnie przed zabiegiem warto w sposób szczególny zacząć dbać o okolice, w których chcemy mieć makijaż permanentny. Skóra powinna być odżywiona, nawilżona i nienaruszona! To oznacza, że wszelkie rany, podrażnienia (mogą wynikać na przykład z intensywnego opalania lub depilacji), a nawet trądzik i opryszczka są przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Pamiętajmy też, aby dwadzieścia cztery godziny przed zabiegiem nie spożywać alkoholu.
Czy makijaż permanentny jest… permanentny?
Makijaż permanentny wykonany wprawioną, profesjonalną ręką przy użyciu dobrego sprzętu i produktów, może utrzymać się na skórze nawet do trzech lat. Częściej jednak rekomenduje się powtórzenie zabiegu już po roku. Dlaczego? Na trwałość makijażu permanentnego ma wpływ wiele czynników, między innymi wiek klientki, rodzaj cery czy codzienna rutyna pielęgnacyjna. Wszystko jednak sprowadza się tak naprawdę do złuszczania i regeneracji naskórka. Młodsza skóra szybciej poddaje się w naturalny sposób procesowi odnowy naskórka. Im człowiek starszy, tym proces ten jest wolniejszy. To oznacza, że dłużej będzie można takim makijażem permanentnym się cieszyć. Podobny wpływ na makijaż permanentny ma rodzaj cery. Cera sucha nie „pracuje” w tak intensywny sposób, co cera tłusta. Dlatego makijaż permanentny dłużej utrzyma się na skórze suchej. Częste złuszczanie skóry kwasami, peelingami i innymi tego typu zabiegami również sprawi, że makijaż utrzyma się krócej. Znaczenie może mieć też nadmierna ekspozycja na słońce.
W naszym salonie w Warszawie wykonujemy makijaż permanentny brwi aż pięcioma różnymi zaawansowanymi metodami. Bardzo ważne jest dla nas, aby wybrana metoda była jak najbardziej dopasowana do potrzeb klientki. Na przykład dla osób, które mają pewne obawy przed spróbowaniem makijażu permanentnego po raz pierwszy, polecamy puderowe ombre. To bardzo subtelny makijaż, który delikatnie podkreśli naturalny kształt łuku brwiowego.