Na czym polega regeneracja włosów botoksem?

Nie bez powodu botoks wszystkim kojarzy się  z zabiegiem wykonywanym na twarz. Jednak nie każdy wie, że możliwa jest także regeneracja włosów botoksem. Co warto o tym zabiegu wiedzieć?

Zadaniem botoksu jest intensywna odbudowa zniszczonych włosów. Chociaż regeneracja włosów botoksem jest stosunkowo nowym zabiegiem, szybko zyskuje na popularności i ma coraz więcej zwolenników. Powodzeniem cieszy się zwłaszcza zimą, kiedy włosy są osłabione letnim słońcem. Jednak z zabiegu przez cały rok mogą skorzystać wszystkie osoby, które mają zniszczone i matowe włosy, a marzą o pięknej fryzurze.

Czasem możemy znaleźć informacje o tym, że zabieg z botoksem możemy wykonać w warunkach domowych. Teoretycznie tak, ale nigdy nie będzie tak efektywny jak ten, który zrobi doświadczony fryzjer. Zatem najlepiej umówić się na wizytę u profesjonalisty. W salonie fryzjerskim wtłacza się we włosy składniki odżywcze. Uzupełniają one ubytki, jakie się wytworzyły pomiędzy otoczką włosa i korą. Ważne jest to, że w preparatach są tylko dobre dla włosów naturalne składniki. Nie ma w nich parabenów, siarczanów, olejów mineralnych czy barwników. Co ciekawe, w trakcie zabiegu nie używa się ciepła i nie trzeba obawiać się, że struktura włosów będzie uszkodzona.

Podczas regeneracji sięga się po specjalistyczne kosmetyki. Najczęściej zawierają w swoim składzie kwas hialuronowy i kolagen, a oprócz tego występują inne cenne związki. Zabieg jest bezinwazyjny, więc pojawia się pytanie, dlaczego przyrównuje się go do botoksu na twarz? Można podejrzewać, że chodzi o rezultat. Botoks na włosy wygładza strukturę włosa, natomiast botoks na twarz wygładza zmarszczki.

Efekty

Jeśli widzimy, że nasze włosy są matowe, pozbawione blasku, łamią się i rozdwajają, regeneracja botoksem może być strzałem w dziesiątkę. Po zabiegu od razu zauważymy różnicę. Nasze włosy będą gładkie, miękkie i pełne blasku. Intensywniejszy będzie również kolor włosów, a ich układanie stanie się prostsze. Każdego dnia nasza fryzura będzie prezentować się lepiej niż do tej pory, a włosy będą wzmocnione i zwiększą swoją objętość.

Regeneracja włosów botoksem jest zabiegiem odżywczym i bezinwazyjnym. Nie musimy się obawiać, że kondycja włosów się pogorszy. Fryzjer poradzi sobie nawet z bardzo zniszczonymi i matowymi włosami. Efekty utrzymają się nawet przez kilkanaście myć.

Jak przebiega zabieg?

Jedną z zalet jest to, że trwa krótko, więc nawet jeśli żyjemy bardzo aktywnie, nie będzie problemów z umówieniem się na wizytę. Wystarczy 40 minut, by nasze włosy były odżywione i pełne blasku. A jak przebiega taka regeneracja?

Fryzjer zaczyna od mycia włosów otwierającym łuski szamponem. Dzięki temu składniki aktywne będą mogły wniknąć głębiej. Po dwukrotnym myciu przychodzi czas na serum. Jego zadaniem jest poprawa kondycji włosów. Na koniec, bezpośrednio na znajdujące się na włosach serum, nakłada się specjalną maskę, która zamyka łuski. Po 20 minutach zmywa się wszystkie kosmetyki i gotowe!