Na czym polega rytuał Kerastase i kto może z niego skorzystać?

Piękne i zdrowe włosy są prawdziwą ozdobą. Nic więc dziwnego, że odwiedzając renomowane salony fryzjerskie mamy do wyboru coraz więcej zabiegów pozwalających cieszyć się spektakularnymi efektami. Jedną z nowości cieszących się rosnącą popularnością jest rytuał Kerastase.

Zabieg ten wykonuje się z zastosowaniem renomowanych kosmetyków do włosów, które perfekcyjnie pielęgnują włos na całej jej długości. Teoretycznie można go wykonać zarówno w salonie fryzjerskim, jak i we własnym domu. Jednak w zależności od tego, jaki jest stan włosów i skóry głowy, należy sięgnąć po inny preparat. My sami nie jesteśmy w stanie tak dobrze siebie zdiagnozować, jak zrobiłby to doświadczony fryzjer. Dlatego też nie decydujmy się na samodzielną pielęgnację, zwłaszcza kiedy rozpoczynamy swoją przygodę z rytuałami.

Rytuał Kerastase nie zawsze taki sam

W zależności od tego, w jakim stanie są nasze włosy i skóra, poleca się inny rytuał Kerastase. Można podzielić je na wiele rodzajów. Wśród tych, z jakimi możemy się spotkać, są m.in.: rytuał natychmiastowy Efekt, rytuał Intensywne Działanie, rytuał Pielęgnacji Mleczkiem Kerastase, rytuał Pielęgnacji Maską Kerastase, rytuał Fusio-Dose i rytuał 24-karaty Elixir Ultime. Na tym oczywiście nie koniec, bo kombinacji jest znacznie więcej.

Na czym polega rytuał Kerastase?

Kiedy odwiedzimy salon fryzjerski z zamiarem kompleksowej regeneracji, to najczęściej specjalista wśród dostępnych usług wymieni właśnie rytuał Kerastase. Zabieg daje natychmiastowe i trwałe efekty, a włosy będą wyglądać wspaniale. Po dokładnym zdiagnozowaniu włosów, fryzjer dobierze kombinację. Teoretycznie rytuał bazuje na pięciu skoncentrowanych formułach pielęgnacyjnych, jednak można je łączyć na wiele sposobów. Dzięki temu bogaty w skoncentrowane substancje odżywcze booster można dopasować indywidualnie.

Po dobraniu odpowiedniej kombinacji łączy się booster z ampułką zawierającą składniki aktywne. Następnie nakłada się preparat na włosy. Odbywa się to równocześnie z delikatnym masażem, podczas którego możemy się w pełni zrelaksować. Substancje wnikają głęboko w strukturę włosów, przez co od razu są odżywione i prezentują się świetnie.

Kto może skorzystać z rytuałów?

W zależności od tego, który zabieg dobierze fryzjer, rytuał może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut. Wystarczy wygospodarować nieco czasu, aby cieszyć się długotrwałymi efektami. Zdecydujmy się na tę opcję, jeśli zależy nam na tym, by włosy były miękkie, jędrne i gładkie. Rytuał Kerastase zagwarantuje, że od razu włosy będą miały więcej energii. Rytuały poleca się szczególnie włosom bardzo wrażliwym, które są zniszczone i osłabione zabiegami chemicznymi.

Jednak sprawdzą się także przy mniej zniszczonych włosach, które potrzebują więcej blasku, a odżywki wydają się mało efektywne. Pamiętajmy, że po zabiegu włosy są jedwabiście gładkie i dobrze się układają. Jest to więc dobra propozycja wtedy, kiedy szykujemy się na ważne spotkanie lub uroczystość i chcemy mieć pięknie wymodelowaną fryzurę. Zabieg jest skuteczny, długotrwały, przyjemny i relaksujący. Czy można chcieć więcej?