Na jaki manicure najlepiej się zdecydować?

W salonach kosmetycznych czeka na nas wiele różnych zabiegów manicure. Jeśli nie jesteśmy zorientowane, trudno jest podjąć decyzję, co najlepiej się sprawdzi u nas. Dużo słyszy się ostatnio o paznokciach hybrydowych, do niedawna prym wiódł manicure żelowy.

Można jednak wybrać także inne rozwiązania, takie jak manicure japoński czy infinity shine (manicure winylowy). Czym różnią się od siebie te metody?

To, co łączy te dwie metody to fakt, że oba manicure utrwala się na paznokciach za pomocą lampy i są one stosunkowo trwałe – potrafią utrzymywać się nawet do czterech tygodni. W zasadzie są na tyle trwałe, że trzeba nanosić poprawki dopiero wtedy, kiedy pojawi się odrost. Będzie to więc zależało od naszej indywidualnej szybkości rośnięcia paznokcia. Lakier żelowy i hybrydowy nie odpryskuje się i nie schodzi w żaden inny sposób. Dodatkowo utwardza i chroni paznokcie przed złamaniami. Niestety po zdjęciu żeli czy hybryd nasze naturalne paznokcie będą nieco słabsze niż przed ich założeniem. Jest to jeden z minusów takiego rozwiązania. Innym jest fakt, że nie można usuwać ich samodzielnie w domu. Jeśli jednak pojawi się odprysk lub paznokieć złamie się, co jest mało prawdopodobne, ale jednak czasem się zdarza, trudno będzie nam zrobić to samej. Należy udać się do kosmetyczki, aby w profesjonalny i bezpieczny sposób usunęła manicure.

Żele można nanieść na każdą płytkę paznokcia, natomiast hybrydy – tylko na zdrowe i silne paznokcie. Można je nałożyć na tipsy. Są też nieco mniej trwałe od żeli. Hybrydy wyglądają bardziej naturalnie od żeli, są nieco cieńsze. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, która z tych metod bardziej niszczy paznokcie. Jeśli zabieg został wykonany prawidłowo i prawidłowo się je zdejmie – nic nie powinno się dziać.

Makijaż wieczorowy oczu

Na Sylwestra zawsze sprawdza się mocne smokey-eye, które szczególnie modne w tym roku jest w odcieniach brązu. Mocno podkreślone oczy to podstawa makijażu wieczorowego. Koniecznie wypróbujmy też sztuczne rzęsy bądź inne sposoby na podkreślenie swoich naturalnych rzęs. Możemy na przykład nałożyć tusz kilka razy, aby wydawały się dłuższe, grubsze i gęstsze.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszaleć w sylwestra z kolorami i śmiałymi kreskami. Pigmentacja musi być mocna, ponieważ noc sylwestrowa jest czasem, kiedy można pozwolić sobie na naprawdę intensywny makijaż wieczorowy. Ważne, aby makijaż oka był intensywny na tyle, aby można było go zauważyć w przydymionych, przyciemnionych pomieszczeniach.

Warto dodać, że przy mocnym makijażu oczu lepiej użyć stonowanego odcienia szminki. Makijaż wieczorowy niech będzie mocny, ale nie ciężki czy prześmiewczo wręcz przesadzony. Nie muszą być to wyłącznie kolory typu nude, ale delikatne róże wystarczą, najlepiej z wykończeniem satynowym.

Manicure japoński a Infitity Shine

Te dwa rodzaje manicure nie wymagają używania lampy. Manicure japońskiego nie łączy się z żadnym kolorem. Zabieg ten polega po prostu na pielęgnacji paznokci i skórek wokół nich. Warto skusić się na niego, jeśli ma się słabe paznokcie, na przykład w wyniku długotrwałego noszenia hybryd czy żeli. Skutecznie regeneruje płytkę paznokcia. W składzie pasty, którą nanosi się na paznokcie w celu ich odżywienia, znajduje się między innymi krzemionka z Morza Japońskiego, a poza tym – pyłek pszczeli, witaminy czy keratyna. Dzięki temu, że nie używa się przy nim żadnego koloru, nie trzeba martwić się odrostami, choć poleca się powtarzać zabieg minimum raz na dwa miesiące. Dzięki manicure japońskiemu osiągniemy maksymalnie naturalny, zdrowy wygląd paznokci.

Infinity Shine z kolei to nowość na rynku kosmetycznym. To linia lakierów do paznokci, które wykorzystują technologię polimerów winylowych. Dlatego pomimo ich nakłada się taki lakier jak każdy inny, jest zdecydowanie trwalszy i mniej inwazyjny niż hybrydy oraz żele. Efektem można cieszyć się do 10 dni, a pozbyć się lakieru można w domowych warunków za pomocą zwykłego zmywacza do paznokci. To świetna alternatywa zarówno dla zwykłego lakieru, jak i dla hybryd i żeli.