Najlepsze sposoby na porost włosów
Nadmierne wypadanie włosów jest wstydliwym problemem dla każdego – niezależnie, czy jest się kobietą, czy mężczyzną. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, warto więc przed podjęciem odpowiednich działań zastanowić się, która przyczyna dotyczy nas. Następnie można zastosować właściwe rozwiązanie problemu.
Czasem wystarczy zmiana diety, innym razem wprowadzenie kilku zmian w pielęgnacji włosów, często powodem jest stres, a najczęściej – genetyka. W najtrudniejszych przypadkach może pomóc zabieg mezoterapia igłowa, a w przy tych prostszych – rozpoczęcie odpowiedniej suplementacji.
Przyczyny wypadania włosów
Jak już wspomnieliśmy, najczęściej genetyka ma duże znaczenie przy wypadaniu włosów. Może wydawać się, że w takim razie niewiele można zrobić. Cóż, nie zatrzymamy całkowicie tego procesu, ale możemy go stanowczo opóźnić. Kolejnym częstym dzisiaj powodem jest stres – tutaj także może wydawać się, że niewiele można zrobić. Jeśli ma się stresującą pracę, najczęściej trzeba się z tym po prostu pogodzić. Prowadzenie zdrowego trybu życia może jednak bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze przeżywanie stresu oraz ogólne samopoczucie. Dużo ruchu, aktywność fizyczna, która sprawia nam radość (na przykład bieganie lub joga), a także zdrowa, zbilansowana dieta bogata w makro- i mikroelementy – to wszystko może naprawdę zdziałać cuda.
Poza tym wypadanie włosów często związane jest z różnymi schorzeniami, na przykład z chorobami autoimmunologicznymi, zaburzeniami hormonalnymi lub psychicznymi. Ale także może wiązać się to z nieodpowiednią pielęgnacją i złymi nawykami, na przykład z noszeniem na co dzień bardzo ciasnych upięć, które nadwyrężają cebulki włosów.
Co suplementować, by zatrzymać wypadanie włosów?
W aptekach i drogeriach jest mnóstwo suplementów mających poprawić kondycję włosów – zatrzymać ich wypadanie, odżywić cebulki, zapewnić szybszy porost włosów. Szukajmy suplementów z biotyną (witamina H/B7), witaminą A, C i E, a także z cynkiem, żelazem i krzemem.
Co wprowadzić do codziennej pielęgnacji?
Przede wszystkim należy pobudzić krążenie w skórze głowy i zbudzić cebulki do pracy. W tym celu najlepiej zacząć stosować peelingi skóry głowy (raz na tydzień lub co dwa tygodnie), a także przy każdym myciu masować skórę głowy przez około minutę — nie spłukiwać szamponu od razu. Po każdym myciu, szczególnie po peelingu, należy wmasować w skórę głowy wcierkę bogatą w składniki odżywcze.
Mezoterapia igłowa – skóra głowy
Jeśli wszystko zawiedzie, możemy zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej. Polega on na wprowadzaniu pod skórę za pomocą malutkich igiełek specjalnego preparatu, który pobudzi cebulki włosów do pracy. Będzie on zawierał witaminy i inne substancje odżywcze, a także leki przeciwzapalne. Mezoterapia igłowa na skórę głowy jest zabiegiem nieinwazyjnym, który pomaga poradzić sobie z łysieniem wynikającym z zachwiania równowagi hormonalnej oraz chorób autoimmunologicznych. Mezoterapia igłowa daje rewelacyjne efekty, trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość.