Odsiwianie włosów – na czym polega i czy warto?

Pierwsze siwe włosy pojawiają się nawet u 30-latków. Teoretycznie dodają powagi i dostojeństwa, ale prawda jest taka, że nikt ich nie chce. Jeszcze jakiś czas temu jedynym rozwiązaniem było farbowanie, teraz jest jeszcze odsiwianie włosów.

Farbowanie włosów nie zawsze przynosi pożądane efekty. Ze szczególnym dystansem podchodzą do niego Panowie obawiający się sztucznego efektu. Decydując się na odsiwianie włosów, siwizny można pozbyć się stopniowo, a włosy odzyskają swój naturalny kolor.

Jak działa odsiwianie włosów?

Do odsiwiania stosuje się specjalne kosmetyki, dzięki którym włosy stopniowo odzyskają swój naturalny kolor. Nikt nawet się nie zorientuje, że rozpoczęliśmy zabiegi odsiwiania. Siwe włosy są efektem zanikania pigmentu, utleniania melaniny, przez co tracą swój kolor. W odsiwiaczach znajdują się substancje aktywne, które po utlenieniu zaczynają tworzyć na powierzchni włosów barwniki. Są one takie same jak naturalny pigment. Dzięki temu włosy stopniowo ciemnieją i odzyskują swoją naturalną barwę. Odsiwiacze są w różnych odcieniach, więc można znaleźć taki, dzięki któremu włosy będą miały kolor taki jak wcześniej.

Decydując się na odsiwianie włosów, musimy mieć świadomość, że pomimo swojej skuteczności, rezultatem nie będziemy mogli się cieszyć od razu. O ile farbowanie daje kolor natychmiastowo, o tyle tutaj mamy do czynienia z dłuższym procesem. Ma to swoją zaletę. Stopniowa i delikatna ingerencja we włosy nie będzie ich niszczyć, więc zachowają dobrą kondycję. Musimy pamiętać, że chociaż będziemy zachwyceni efektami odsiwiaczy, to nie są one na stałe. Aby przez cały czas cieszyć się pięknym kolorem, serię zabiegów będzie trzeba powtarzać.

Jak się używa odsiwiacza?

Samo zastosowanie odsiwiacza jest dosyć proste. Kiedy już wybierzemy dobry kosmetyk i pasujący nam odcień, możemy wykonać zabieg w domu. Przygotowujemy mieszankę według zaleceń producenta. Następnie nanosimy ją na suche włosy i pozostawiamy przez czas określony w ulotce. Jeśli takie jest zalecenie, to spłukujemy odsiwiacz i za jakiś czas zabieg należy powtórzyć.

Samodzielnie czy w salonie fryzjerskim?

Odsiwiacze do włosów cieszą się w ostatnim czasie sporą popularnością. Kosmetyki te są powszechnie dostępne i nie wiążą się z dużym wydatkiem. Stosować je możemy nawet podczas mycia włosów. Jeśli jednak chcemy, aby kondycją naszych włosów zajął się profesjonalista, to odsiwianie włosów możemy połączyć ze strzyżeniem męskim.

Jest to o tyle dobra propozycja, że odsiwiaczy w sklepach jest sporo i nie mamy gwarancji, że kupimy najlepsze. Musimy też umiejętnie wybrać odcień preparatu, a potem systematycznie stosować. Jeżeli podczas każdego cięcia u fryzjera równocześnie będzie przeprowadzone odsiwianie, to możemy mieć pewność, że włosy będą wyglądać świetnie. Zyskają piękny i naturalny kolor i nikt nie zorientuje się, że jeszcze niedawno były siwe. Poza tym fryzjerzy używają specjalistycznych kosmetyków, które wielokrotnie są znacznie skuteczniejsze, aniżeli te, jakie są dostępne w drogeriach.