Pedicure hybrydowy – dlaczego warto zdecydować się na ten zabieg?

Piękne paznokcie są naszą wizytówką. Dotyczy to nie tylko dłoni, ale również stóp. Widać to po tym, że wciąż rośnie zainteresowanie zabiegami pedicure. Aby cieszyć się pięknymi paznokciami u stóp na dłużej, warto wziąć pod uwagę zabieg pedicure hybrydowy.

Jeśli spojrzymy na zabiegi pielęgnacyjne stóp i dłoni, to jednym z tych, które zyskują ogromną popularność, jest właśnie pedicure hybrydowy. Można powiedzieć, że łączy w sobie dwa istotne wymagania: wygodę i estetyczny wygląd. Co jeszcze warto wiedzieć?

Z jakimi zaletami wiąże się pedicure hybrydowy?

Podstawową zaletą jest trwałość. Lakier do paznokci łatwo schodzi, pojawiają się zarysowania i odpryski, a to nie wygląda dobrze. Decydując się na zabieg z zastosowaniem lakieru hybrydowego, zyskuje się gwarancję, że paznokcie będą wyglądać świetnie przez kilka kolejnych tygodni. I to bez żadnych zarysowań i odprysków. Jednak trwałość nie jest jedyną zaletą.

Pedicure hybrydowy zapewnia dodatkową pielęgnację paznokci. Po naniesieniu bazy płytka jest utwardzona, a przez to odporniejsza na uszkodzenia. Wykonać go można w wielu kolorach, a ich odcienie utrzymają się tak długo, jak sam pedicure. Tak samo niezmienny będzie połysk, jakiego nie uzyska się za pomocą zwykłego lakieru. Dość istotną kwestią jest to, że płytka paznokcia ma swoją naturalną grubość, a przez to całe stopy wyglądają pięknie i naturalnie.

Kiedy pedicure hybrydowy sprawdza się najlepiej?

Wiele osób uważa, że stopy są niewidoczne i poświęcają ich pielęgnacji znacznie mniej czasu, aniżeli dłoniom i innym częściom ciała. Tymczasem to właśnie one pokazują, w jakim stopniu dbamy o siebie, więc jeżeli do tej pory to bagatelizowaliśmy, należy to zmienić. O pedicure musimy pamiętać zwłaszcza wtedy, kiedy odsłaniamy stopy, czyli wiosną i latem. Niezależnie od tego, jak aktywny tryb życia prowadzimy, stopy będą wyglądać idealnie przez długi czas. Tak samo pamiętajmy o tym zabiegu, kiedy regularnie korzystamy z basenu lub sauny.

Na hybrydę często decydują się osoby, które mają bardzo napięty plan dnia i nie mają czasu na długie codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki temu rozwiązaniu będą mogły cieszyć się pięknymi paznokciami przez wiele tygodni, bez konieczności ponownego malowania lub poprawek.

Jak robią to profesjonaliści?

Lakiery hybrydowe są łatwo dostępne i wydawałoby się, że dobry pedicure może każdy zrobić w domu. Nie do końca tak jest. Wystarczy raz umówić się do salonu kosmetycznego, by przekonać się, że ten zabieg to coś znacznie więcej niż malowanie paznokci lakierem. Kosmetyczka najpierw musi oczyścić i odtłuścić paznokcie. Następnie nakłada lakier podkładowy, który utwardza za pomocą lampy UV. Dalej jest lakier w wybranym kolorze, który także się utwardza lampą. Na koniec nakłada się lakier wierzchni i nabłyszcza powierzchnię płytki paznokciowej olejkiem. Pedicure hybrydowego nie ma zbyt wielu przeciwwskazań, ale ostrożnie powinni podejść ci, którzy mają skłonności do uczuleń, albo ich paznokcie są bardzo cienkie i słabe.