Pielęgnacja cery dojrzałej – jak opóźnić procesy starzenia

Każdy chciałby zachować piękną i młodą skórę na dłużej. Niestety prawda jest taka, że nie jesteśmy w stanie całkowicie zatrzymać procesów starzenia. To zła wiadomość, a dobra jest taka, że dzięki odpowiedniej pielęgnacji i korzystaniu z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, możemy procesy te opóźnić. Jak w takim razie powinna wyglądać pielęgnacja cery dojrzałej?

Procesy starzenia się skóry przyspieszają już po 25. roku życia. Jednak duży wpływ na to, jakie będzie ich tempo, mają takie czynniki jak stan zdrowia, tryb życia, hormony bądź ekspozycja na promieniowanie UV. Wśród pierwszych objawów tego, że skóra wchodzi właśnie w ten etap, możemy wymienić utratę nawilżenia, zmiany pigmentacyjne, linie na czole i w okolicach oczu, a także wyraźniejsze bruzdy nosowo-wargowe.

Stawiamy na profilaktykę!

O to, by skóra starzała się wolniej, trzeba tak naprawdę zacząć dbać jeszcze zanim pojawią się na niej pierwsze zmarszczki. Podobnie, jak w wielu innych aspektach, tak i tutaj istotna jest profilaktyka. Dieta, aktywność fizyczna, poziom stresu – to wszystko ma duże znaczenie. Trzeba pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem UV, a jednocześnie dbać o to, by innych kosmetyków nie było w nadmiarze. Jeśli będziemy stosować ich zbyt dużo, to w dłuższej perspektywie osłabiamy naturalną barierę skóry. Załóżmy, że dbamy o skórę bardzo starannie, ale przychodzi już ten moment, kiedy procesy starzenia zaczynają być widoczne, co możemy z tym zrobić?

Prawidłowa pielęgnacja cery dojrzałej

W pierwszej kolejności musimy przejrzeć nasze kosmetyki do codziennej pielęgnacji. W ich składzie obowiązkowo muszą być składniki odżywcze, nawilżające i przeciwutleniacze. Pożądane są peptydy, retinoidy, witaminy C i E, koenzym Q10, elastyna, kolagen. Dobre kosmetyki już mamy, co dalej?

Podstawą prawidłowej pielęgnacji jest dokładne oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie rano i wieczorem. Oprócz tego nie możemy zapominać o systematycznych peelingach, maskach regenerujących i nawilżających. Jeżeli lubimy mniej popularne, a jednocześnie skuteczne metody, to dobrą propozycją będą masaże i joga twarzy. Cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w Azji, ale i w Europie rośnie grupa zwolenniczek.

Z cerą dojrzałą w gabinecie kosmetycznym

Chociaż domowa pielęgnacja da nam bardzo wiele, to samodzielnie nie jesteśmy w stanie dostarczyć składników odżywczych do głębiej położonych komórek. Z tego względu warto wziąć pod uwagę nowoczesne zabiegi, jakie znajdziemy w ofercie salonu kosmetycznego. Biorąc pod uwagę potrzeby naszej skóry, na liście tych, które powinnyśmy wziąć pod uwagę, są m.in. różnego rodzaju peelingi, czy mezoterapia igłowa. Ciekawą opcją będą także zabiegi Dermapen, karboksyterapia i endermologia.

Nawet jeśli nie wiemy, która z tych usług będzie dla nas najlepsza, nie musimy obawiać się wizyty w salonie. Po przeanalizowaniu stanu i kondycji naszej skóry kosmetyczka bez problemu zweryfikuje, co będzie jej służyć i zaproponuje najlepsze dla nas zabiegi.