Pielęgnacja w kliku krokach. Sprawdź, czy dobrze dbasz o włosy.

Wydawałoby się, że nie ma nic trudnego w pielęgnacji włosów – to tylko mycie i czesanie. A jednak, żeby cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami, potrzeba znacznie więcej wysiłków. Wiele błędów popełnia się nawet podczas codziennych zabiegów. Efekty? Włosy są suche, łamliwe, matowe, przetłuszczają się. Jeśli któryś z tych problemów cię dotyczy, sprawdź, czy nie możesz tego naprawić zmianą nawyków.

Zadbane włosy dodają blasku. Są utożsamiane ze zdrowiem. Poza tym piękna fryzura dodaje pewności siebie i  atrakcyjności. Nawet jeśli do tej pory miałaś problemy z kondycją i wyglądem włosów – to może się zmienić! Pierwszym krokiem, jaki musisz poczynić, jest weryfikacja tego, czy nie popełniasz najczęstszych błędów pielęgnacyjnych. Samą fryzurę i piękny kolor może zrobić fryzjer z naszego salonu w Warszawie. Wiele zabiegów regeneracyjnych też, ale pierwszym krokiem powinna być domowa pielęgnacja.

Mycie nie takie proste

Mycie włosów wydaje się banalnie proste. W końcu to podstawa. Jednak najpierw trzeba mieć dobry szampon, a więc należy przyjrzeć się kondycji włosów. Podczas samego mycia, nie powinno się w ogóle używać gorącej wody. Chociaż część z nas lubi gorące kąpiele, włosy niekoniecznie będą na to dobrze reagować. Zawsze myjemy je w letniej wodzie.

Jak wybrać odżywki?

Nie można używać zbyt mocnej, kiedy się ma cienkie włosy, bo mogą za bardzo obciążać włosy, które zaczną się przetłuszczać. Czasem korzystniej postawić na coś lekkiego, ale co przyniesie lepsze efekty. Poza tym, jeśli na opakowaniu producent nie zaznaczył inaczej, odżywki nie nakłada się na skórę! Najczęściej dopiero od połowy długości włosów. W przeciwnym razie również można borykać się z przetłuszczaniem.

Suszenie i czesanie

Tym, czego włosy nie lubią, są suszarki. Jeśli włosy potraktuje się gorącym strumieniem powietrza, będą się przesuszać i łamać. Lepsze będzie suszenie powietrzem chłodnym. Warto też, w miarę możliwości odstawić lokówkę i prostownicę. Tutaj ponownie mamy do czynienia z gorącem.

 

Do czesania sięga się tylko po te szczotki, które są delikatne i mają naturalne włosie. Sam zabieg rozpoczyna się od rozczesania końcówek, gdzie jest najwięcej kołtunów. Jeśli włosy bardzo dużo się plączą i podczas czesania są problemy, można sięgnąć po specjalne spraye, którymi spryskuje się końcówki i problem znika.

Inne popularne problemy

Poza błędami, jakie są podczas zabiegów pielęgnacyjnych, jest też szereg innych. Często popełnia się je nieświadomie, za to włosy to odczuwają. Wśród najczęstszych grzeszków jest spanie w rozpuszczonych włosach, które się przez to bardziej plączą. Nie powinno się też spać z mokrymi włosami, które są bardziej niż suche podatne na uszkodzenia mechaniczne. Tak samo bardzo szkodliwe jest tarcie włosów ręcznikiem bezpośrednio po myciu. Osoby, które zapuszczają włosy, zapominają, że trzeba je podcinać, w przeciwnym razie zaczną się łamać i rozdwajać. Modelowanie, czy podcinanie końcówek też można powierzyć fryzjerowi. Może do tego dopasuje nową twarzową fryzurę?